Щодо розрахунку коригування, який підлягає реєстрації в ЄРПН

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує платників податків, що ДПС України в своєму листі від 22.03.2024 р. №8151/7/99-00-04-02-03-07 надала роз’яснення щодо порядку складання та реєстрації розрахунку коригування, складеного постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН)  отримувачем (покупцем).

До уваги підприємств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що ДПС України у зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 09 лютого 2024 року № 129 «Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави» (далі – Постанова № 129), з метою належного адміністрування дивідендів, нарахованих на державну частку за підсумками діяльності у 2023 році, що сплачуються у 2024 році, листом від 26.02.2024 № 5205/7/99-00-21-02-01-07 (далі – Лист № 5205) повідомила наступне.

Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує платників податків, що відповідно до п. 179.12 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за формою встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Хто є платником транспортного податку у 2024 році?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, зокрема,  нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року. Враховуючи, що з 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7100 грн, то об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить 2 662 500 гривень.

Іпотечний житловий кредит: право на податкову знижку

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – Кодекс) (п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Придбання легкового автомобіля у фізичної особи: правила оподаткування у податкового агента

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що в разі придбання (купівлі) легкового автомобіля у фізичної особи компанія-покупець виплачує такій фізичній особі дохід.

На відновлення екології Донбасу надійшло більше 76 млн грн екологічного податку

З початку 2024 року підприємства Донецької області сплатили 76,2 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. З них до державного бюджету надійшло 47,3 млн грн, а  місцеві бюджети отримали 28,9 млн гривень.

Особливості подання заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування третьої групи для новостворених фізичних осіб – підприємців

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (п.п.298.1.2 п.298.1 ст. 298 ПКУ).