18.12.2017р.

Рішенням    міської   ради   від   14.07.2017   №  7/2 - 42    прийнято регуляторний акт «Про встановлення ставок місцевих податків   і  зборів    на території Сіверської міської ради на 2018 рік».

Основними цілями прийняття регуляторного акта є:

- здійснити планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

- встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання та відповідно до потреб міського бюджету;

- встановити пільги щодо сплати місцевих податків і зборів;

- забезпечити додаткові надходження до міського бюджету з метою забезпечення належного фінансування програми соціально-економічного розвитку громади;

- забезпечити своєчасне надходження до міського бюджету місцевих податків та зборів;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування;

- привести рішення міської ради у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України.

Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики у податковій сфері, спрямовану на поповнення доходної частини міського бюджету.

На 01.12.2017р.  здійснюють підприємницьку діяльність  122 фізичних осіб-підприємців - платників  податку, а саме:

- 1 група єдиного податку – 43,

- 2 група  єдиного податку – 61,

- інша  система оподаткування – 10,

- платники акцизного податку – 8.

За 11 місяців 2017 року почали функціонування  6 нових об’єктів сфери обслуговування.

Надходження до міського бюджету від фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку на 01.12.2017р. склали 925, 563 тис.грн.

Податок на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість з    юр. осіб  склав  110, 80 тис. грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  житлова нерухомість з фіз. осіб склав 5,533 тис. грн.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, нежитлова  нерухомість з фіз. осіб склав 124,182 тис. грн.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, нежитлова  нерухомість з юр. осіб склав 28,438 тис. грн.

Земельний податок з юр. осіб – 525,716 тис. грн.

Земельний податок з фізичних осіб – 19,119 тис. грн.

На території міста функціонує  101 об’єктів роздрібної торговельної діяльності та сфери послуг:

- побутове обслуговування – 16,

- ресторанне господарство –  5,

- торговельних магазинів –    66,

- кіосків – 7,

- аптек –   5,

- АЗС –     2.

Міський голова                                                                В.А. Масюженко

Начальник відділу економічного розвитку,

торгівлі та інвестицій                                                      Капінус Н.В.