18.12.2017 р.

Виконавець заходів з відстеження: відділ економічного розвитку, торгівлі  та інвестицій виконкому міської ради.

Ціль прийняття:

- здійснити планування та прогнозування надходжень від місцевих податків та зборів при формуванні бюджету;

- встановити доцільні і обґрунтовані розміри ставок місцевих податків і зборів з урахуванням рівня платоспроможності громадян та суб’єктів господарювання та відповідно до потреб міського бюджету;

- встановити пільги щодо сплати місцевих податків і зборів;

- забезпечити додаткові надходження до міського бюджету з метою забезпечення належного фінансування програми соціально-економічного розвитку громади;

- забезпечити своєчасне надходження до міського бюджету місцевих податків та зборів;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування;

- привести рішення міської ради у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України.

Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики у податковій сфері, спрямовану на поповнення доходної частини міського бюджету.

Строк виконання заходів базового відстеження дорівнює 5 днів.

Тип відстеження: базове.

Методи одержання результатів відстеження: дані надходжень до міського бюджету.

На підставі надходжень отримані базові показники.

Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

На 01.12.2017р.  здійснюють підприємницьку діяльність  122 фізичних осіб-підприємців - платників  податку, а саме:

- 1 група єдиного податку – 43,

- 2 група  єдиного податку – 61,

- інша  система оподаткування – 10,

- платники акцизного податку – 8.

За 11 місяців 2017 року почали функціонування  6 нових об’єктів сфери обслуговування.

Надходження до міського бюджету від фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку на 01.12.2017р. склали 925, 563 тис.грн.

Податок на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість з    юр. осіб  склав  110, 80 тис. грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  житлова нерухомість з фіз. осіб склав 5,533 тис. грн.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, нежитлова  нерухомість з фіз. осіб склав 124,182 тис. грн.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, нежитлова  нерухомість з юр. осіб склав 28,438 тис. грн.

Земельний податок з юр. осіб – 525,716 тис. грн.

Земельний податок з фізичних осіб – 19,119 тис. грн.

На території міста функціонує  101 об’єктів роздрібної торговельної діяльності та сфери послуг:

- побутове обслуговування – 16,

- ресторанне господарство –  5,

- торговельних магазинів –    66,

- кіосків – 7,

- аптек –   5,

- АЗС –     2.

Оцінкою результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей планується забезпечення відповідності нормативно-правового документа сучасним напрямкам податкової політики держави, збільшення ФОП в місті та збільшення надходжень до міського бюджету від сплати податків.

Міський голова                                                                     В.А. Масюженко

Начальник відділу економічного розвитку,

торгівлі та інвестицій                                                           Капінус Н.В.