61 звернення громадян надійшло за 2 місяці 2024 року до ГУ ДПС у Донецькій області

Податкова служба активно сприяє відкритому обміну інформацією, включаючи звернення громадян. Це не тільки сприяє створенню прозорої інформаційної бази, а й надає платникам податків можливість висловлювати свої питання та виражати власні погляди. Звернення громадян віддзеркалюють суспільні цінності та допомагають податковій службі адаптувати свою стратегію до потреб суспільства, що є важливим фактором для забезпечення легітимності та довіри.

Дитина народилась за кордоном – як отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до пункту 70.5 статті 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та пункту 1 розділу VII Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822), фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), яка не включена до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, зобов’язана особисто або через представника подати до відповідного контролюючого органу облікову картку фізичної особи – платника податків за формою № 1ДР, наведену у додатку 2 до Положення № 822, яка є водночас заявою для реєстрації у ДРФО, та пред’явити документ, що посвідчує особу, який містить необхідні для реєстрації реквізити (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, місце народження, місце проживання (за наявності), громадянство).

З початку року до податкової Донеччини надійшло на розгляд 12 запитів на отримання публічної інформації

Інформаційний обмін між податковою службою та платниками податків це не лише робочий процес, а й важлива стратегічна ініціатива, яка напряму впливає та є ключовим фактором ефективної взаємодії усіх учасників. Отримана публічна інформація створює основу для відкритого діалогу між податковою службою та громадськістю, сприяючи розумінню та сприйняттю податкової політики.

Увага! Комунікаційна податкова платформа працює!

Шановні платники! ГУ ДПС у Донецькій області інформує, що задля якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю в Головному управлінні працює Комунікаційна податкова платформа.

Яким чином обчислюється сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для ФО?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до п.п. 266.4.1 п. 266.4 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

Декларування 2024: право на податкову знижку щодо суми коштів, сплачених за навчання

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01.01.2024 року триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. Відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Особливості декларування знищеного/пошкодженого майна в декларації держслужбовців

Система декларування майнового стану є важливим елементом запобігання корупції та контролю за доброчесністю державних службовців. Проте в умовах широкомасштабної війни в Україні постало питання відображення в деклараціях майна, знищеного внаслідок бойових дій. Це зумовлює необхідність чіткого роз'яснення особливостей процедури декларування в таких випадках для забезпечення прозорості та достовірності декларацій.

10 млн грн донараховано аудитом Донеччини з початку року

Дотримання норм та правил податкового законодавства є ключовим елементом ефективного функціонування держави. А особиста відповідальність за своєчасну та правильну сплату податків є важливою складовою суспільної свідомості. Податкова служба Донеччини акцентує увагу, що порушення податкових обов’язків може призвести до штрафів, а також мати негативний вплив на економічну стабільність країни в цілому.