П Р О Е К Т

 

Фото без опису

УКРАЇНА

СІВЕРСЬКА  МІСЬКА  РАДА

БАХМУТСЬКОГО  РАЙОНУ  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 Р І Ш Е Н Н Я

__________

Сіверськ

              №  _________

 

 Про встановлення ставок місцевих 

податків  і  зборів  у  м. Сіверську

на 2018 рік

 

Відповідно до  Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із внесеними до нього змінами,  Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із внесеними до нього змінами, керуючись  статями 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити  у м. Сіверську розміри ставок місцевих податків і зборів по:

      1.1.Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – за 1кв.метр бази оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Базовий податковий (звітний період) дорівнює календарному року.

                                                                                                                   у відсотках (%)

Типи нерухомості

Розміри ставок

                               Житлова нерухомість, яка перебуває у власності:

 

Фізичних осіб

Юридичних осіб

Житловий будинок

0,5

0,5

Прибудова до житлового будинку

0,5

0,5

Квартира

0,5

0,5

Котедж

0,5

0,5

Кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах

0,3

0,3

Садовий будинок

0,3

0,3

Дачний будинок

0,3

0,3

 

                                                                                                         у відсотках (%)

Типи нерухомості

Розміри ставок

Нежитлова нерухомість, що перебуває у власності фізичних та юридичних осіб

Будівлі офісні

0,5

Будівлі торговельні

0,5

0,2

Гаражі

Будівлі для публічних виступів

0,3

 

Господарські (присадибні) будівлі

0,2

Інші будівлі

0,2

 

                   Встановити пільгову ставку для оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, які належать до пільгових категорій, зазначених нижче, у розмірі 0 відсотка до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового)  року за 1 кв.метр загальної площі житлової нерухомості, що підлягає оподаткуванню:

             а) особи, які належать до інвалідів війни відповідно до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

           б) особи, які належать до учасників бойових дій відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

             в) особи,  на яких відповідно до статті 10 поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

             г) особи,  які мають особливі заслуги перед Батьківщиною відповідно до статті 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

             ґ) особи, які мають особливі трудові заслуги перед Україною відповідно до статті 8 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»;

             д) члени сімей померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та/або мають особливі трудові заслуги перед Україною;

            е) особи, які належать до постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 згідно пункту 1 частини першої статті 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи»;

             є) особи, які під час базового податкового періоду були учасниками Антитерористичної операції.

             Така пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості (квартири або житлового будинку). При визначенні осіб, які належать до пільгових категорій, враховувати положення пункту 1.1.розділу 1 Положення про порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

             Встановити пільгову ставку у розмірі 0 відсотка для оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості – господарських (присадибних) будівель, що розміщені на прибудинкових територіях житлових, садових та дачних будинків, котеджів та знаходяться у власності фізичних осіб.

             Уразі якщо у власності фізичної особи є декілька будинків та, відповідно, прибудинкових територій така пільгова ставка застосовується лише для об’єктів нежитлової нерухомості, які розміщені на одній прибудинковій території, що знаходяться у власності фізичної особи.

База  оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий (звітній) період (рік).

За наявності у власності платника податку  об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/ або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості ( його частку).

1.2. Транспортному податку - з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

           Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше  п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

1.3. Земельного податку - за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у відсотках від їх  нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель  станом на 01 січня поточного року:

1.3.1. За земельні ділянки ( в межах населеного пункту) під житловим фондом (у т.ч. для обслуговування житлових будинків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражними кооперативами, гаражно- будівельними, дачно- будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно- побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами  у розмірі 0,03 відсотка.

1.3.2. За земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту ( крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно - побутові будівлі та інші споруди)  у розмірі 0,25 відсотка.

1.3.3.За земельні ділянки (в межах населених пунктів), надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції  у розмірі 0,25 відсотка.

1.3.4. За один гектар земель сільськогосподарського призначення( в межах населених пунктів):

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ у розмірі 0,1 відсотка;

б) для багаторічних насаджень  у розмірі 0,3 відсотка;

в) для несільськогосподарських угідь у розмірі 0,5 відсотка.

1.3.5. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що знаходяться у власності, які надані для промисловості, виробництва, будівництва  у розмірі 1,0 відсотка.

1.3.6. За земельні ділянки  комунальної власності (в межах населеного пункту), які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання державної та комунальної форми власності  у розмірі 1,0 відсотка.

1.3.7. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що перебувають у власності для комерційного використання (залежно від виду економічної діяльності платника податку з урахуванням цільового призначення земельної ділянки:

        а) під майстерні з надання послуг (пошив, ремонт одягу та взуття, галантерейні вироби, ремонт побутової техніки, пральні, перукарні, салони краси, фотосалони, тощо)  у розмірі 1,0 відсотка;

        б) для торгівлі продовольчими товарами  у розмірі 1,0 відсотка;

        в) для торгівлі непродовольчими товарами  у розмірі 1,0 відсотка;

        г) під торговельні, торгово-розважальні та розважальні комплекси  у розмірі 1,0 відсотка;

        д) під адміністративні будівлі та приміщення   у розмірі 1,0 відсотка;

        е) під склади, СТО, приватні ремонтні майстерні, мийки машин, автостоянки у розмірі 1,0 відсотка;

        є) під їдальні та дитячі кафе  у розмірі 1,0 відсоток;

        ж) під кафе, бари, ресторани, літні майданчики у розмірі 1,0 відсотка;

        з) під міні-хлібопекарні, хлібопекарні у розмірі 1,0 відсоток;

        и) для інших земельних ділянок - у  розмірі 1,0 відсотків.

1.3.8. Для власників нежитлових приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно застосовується ставка земельного податку у розмірі 2,0 відсотків.

1.3.9. За земельні ділянки комунальної власності  ( в межах населеного пункту), на яких розташовані об’єкти нерухомості, що знаходяться у власності суб’єктів господарювання ( фізичних та юридичних осіб), але які не мають правовстановлюючих документів на земельні ділянки або знаходяться у стадії оформлення у розмірі 2,0 відсотків.

1.3.10. За земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім земельних ділянок, зазначених в підпункті 1.3.1 пункту 1.3 та земельних ділянок державної та комунальної форми власності) у  розмірі 2,0 відсотків.

1.3.11. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3,0 відсотків та не може перевищувати 12,0 відсотків нормативної грошової оцінки.

1.3.12. Плата за договором про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку комунальної власності територіальної громади м. Сіверська за своєю суттю тотожна орендної платі за земельну ділянку.

1.4.   Єдиному податку:

1.4.1. Для фізичних осіб – підприємців, зареєстрованих в м. Сіверську, ставки  єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового  мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата), третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

1.4.1.1. Для першої групи платників єдиного податку – 10% розміру прожиткового мінімуму;

1.4.1.2. Для другої групи платників єдиного податку – 18% розміру мінімальної заробітної плати.

1.4.1.3. Для третьої групи платників єдиного податку у відсотках до доходу.

1.5. Збору за місця для паркування транспортних засобів  - за кожний

день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі  0,03  відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

 1.6. Туристичного збору - в розмірі 1,0 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі) у закладах готельного типу за вирахуванням податку на додану вартість.

 2. Відстеження результативності цього рішення здійснюється відділом економіки та торгівлі виконкому міської ради в терміни:

2.1.Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.

2.2.Повторне – через рік з дня набрання ним чинності.

2.3.Періодичне – раз на кожні три роки.

2.4.Результати відстежень в 10 – денний термін після їх здійснення, оприлюднюютсь на офіційному  сайті Сіверської міської ради.

3. Встановити, що дане рішення набирає чинності з 01 січня 2018 року.

4. Вважати таким, що втрачають чинність  з 01.01.2018 року рішення Сіверської міської ради:

- від 09.06.2016  № 7/9-104 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську»,

- від 28.02.2017 № 7/21- 216 «Про внесення змін до рішення міської ради від 09.06.2016 № 7/9 – 104 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську».

 5. Доручити відділу економіки та торгівлі виконкому міської ради  (Капінус) здійснити оприлюднення  цього рішення  шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Сіверської міської ради.

6.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічної та інвестиційної політики, бюджету, фінансів (Капінус). 

 

Міський   голова                                                                        А.О.Черняєв