ПРОЕКТ

Фото без опису

УКРАЇНА

СІВЕРСЬКА  МІСЬКА  РАДА

БАХМУТСЬКОГО  РАЙОНУ  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 Р І Ш Е Н Н Я

________

Сіверськ

              №  ________

 

Про   встановлення    ставок

 місцевих  податків  і  зборів

 у  м. Сіверську

 

Відповідно до  Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із внесеними до нього змінами,  Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI із внесеними до нього змінами, керуючись  статями 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Встановити  у м. Сіверську розміри ставок місцевих податків і зборів по:

1.1. Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки — за

1 кв. метр бази оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних та юридичних осіб у розмірі 1 (одного) відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

База  оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв.метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв.метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв.метрів.

г) за наявності  у власності податку об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадрадних метрів (для квартири) та /або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен об’єкт житлової нерухомості ( його частку)».

Базовий податковий (звітний період) дорівнює календарному року.

1.2. Транспортному податку - з розрахунку на календарний рік у

розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

           Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше  п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

1.3. Земельного податку - за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у відсотках від їх  нормативної грошової оцінки з урахуванням коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель  станом на 01 січня поточного року:

1.3.1. За земельні ділянки ( в межах населеного пункту) під житловим фондом (у т.ч. для обслуговування житлових будинків об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражними кооперативами, гаражно- будівельними, дачно- будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно- побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами  у розмірі 0,03 відсотка.

1.3.2. За земельні ділянки (в межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту ( крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно - побутові будівлі та інші споруди)  у розмірі 0,25 відсотка.

1.3.3.За земельні ділянки (в межах населених пунктів), надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції  у розмірі 0,25 відсотка.

1.3.4. За один гектар земель сільськогосподарського призначення( в межах населених пунктів):

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ у розмірі 0,1 відсотка;

б) для багаторічних насаджень  у розмірі 0,03 відсотка;

в) для несільськогосподарських угідь у розмірі 0,5 відсотка.

1.3.5. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що знаходяться у власності, які надані для промисловості, виробництва, будівництва  у розмірі 1,0 відсотка.

1.3.6. За земельні ділянки  комунальної власності (в межах населеного пункту), які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання державної та комунальної форми власності  у розмірі 1,0 відсотка.

1.3.7. За земельні ділянки (в межах населеного пункту), що перебувають у власності для комерційного використання (залежно від виду економічної діяльності платника податку з урахуванням цільового призначення земельної ділянки:

         а) під майстерні з надання послуг (пошив, ремонт одягу та взуття, галантерейні вироби, ремонт побутової техніки, пральні, перукарні, салони краси, фотосалони, тощо)  у розмірі 1,0 відсотка;

         б) для торгівлі продовольчими товарами  у розмірі 1,0 відсотка;

         в) для торгівлі непродовольчими товарами  у розмірі 1,0 відсотка;

         г) під торговельні, торгово-розважальні та розважальні комплекси  у розмірі 1,0 відсотка;

          д) під адміністративні будівлі та приміщення   у розмірі 1,0 відсотка;

          е) під склади, СТО, приватні ремонтні майстерні, мийки машин, автостоянки у розмірі 1,0 відсотка;

          є) під їдальні та дитячі кафе  у розмірі 1,0 відсоток;

          ж) під кафе, бари, ресторани, літні майданчики у розмірі 1,0 відсотка;

          з) під міні-хлібопекарні, хлібопекарні у розмірі 1,0 відсоток;

          и) для інших земельних ділянок - у  розмірі 1,0 відсотків.

1.3.8.Для власників нежитлових приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно застосовується ставка земельного податку у розмірі 2,0 відсотків.

1.3.9. За земельні ділянки комунальної власності  ( в межах населеного пункту), на яких розташовані об’єкти нерухомості, що знаходяться у власності суб’єктів господарювання ( фізичних та юридичних осіб), але які не мають правовстановлюючих документів на земельні ділянки або знаходяться у стадії оформлення у розмірі 2,0 відсотків.

1.3.10. За земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім земельних ділянок, зазначених в підпункті 1.3.1 пункту 1.3 та земельних ділянок державної та комунальної форми власності) у  розмірі 2,0 відсотків.

1.3.11. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3,0 відсотків та не може перевищувати 12,0 відсотків нормативної грошової оцінки.

1.3.12. Плата за договором про встановлення земельного сервітуту на земельну ділянку комунальної власності територіальної громади м. Сіверська за своєю суттю тотожна орендної платі за земельну ділянку.

1.4.    Єдиному податку:

1.4.1. Фіксовану ставку єдиного податку для фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих у м. Сіверську, за один календарний місяць залежно від виду діяльності, у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня звітного (податкового) року та у відсотках до доходу:

1.4.1.1. Для першої групи платників єдиного податку – 10% розміру мінімальної заробітної плати;

1.4.1.2. Для другої групи платників єдиного податку – 18% розміру мінімальної заробітної плати.

1.5. Збору за місця для паркування транспортних засобів  - за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі  0,03  відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

1.6. Туристичного збору - в розмірі 1,0 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі) у закладах готельного типу за вирахуванням податку на додану вартість.

2. Відстеження результативності цього рішення здійснюється відділом економіки та торгівлі виконкому міської ради в терміни:

2.1.Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.

2.2.Повторне – через рік з дня набрання ним чинності.

2.3.Періодичне – раз на кожні три роки.

2.4.Результати відстежень в 5 – денний термін після їх здійснення,розміщуються на сайті Сіверської міської ради

3. Встановити, що дане рішення набирає чинності з 01 січня 2017 року.

4. Вважати таким, що втрачають чинність  з 01.01.2017 року рішення Сіверської міської ради:

- від 07.07.2015  №6/51-729 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську»,

- від 21.01.2016 № 7/5- 59 «Про внесення змін до рішення міської ради від 07.07.2015 № 6/51 – 729 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську»,

- від 19.02.2016 №7/6-68 «Про  внесення  змін  до рішення  міської    ради    від    07. 07. 2015  №  6/51 - 729 «Про  встановлення  ставок місцевих  податків і зборів у  м. Сіверську».

             5. Доручити відділу економіки та торгівлі виконкому міської ради  (Капінус) здійснити оприлюднення  цього рішення  шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Сіверської міської ради.

             6.  Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічної та інвестиційної політики, бюджету, фінансів (Капінус). 

 

 Міський   голова                                                                         А.О.Черняєв


 

 

Фото без опису

УКРАЇНА

СІВЕРСЬКА  МІСЬКА  РАДА

АРТЕМІВСЬКОГО  РАЙОНУ  ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 Р І Ш Е Н Н Я

 

__________________

Сіверськ

№________________

 

 

Про   встановлення   ставок

 місцевих податків і зборів у

 м. Сіверську

 

 

Згідно з планом діяльності з підготовки проектів  регуляторних актів Сіверської міської ради на 2014 рік, затвердженим рішенням Сіверської міської ради від 29.11.2013 №6/36-537, відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із внесеними до нього змінами, Бюджетного кодексу України від 08.07.2010№ 2456-VI із внесеними  до нього змінами, Закону України  від 11.09.2003 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» із внесеними до нього змінами, з  метою впорядкування сплати податків та зборів, керуючись статтями 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»    міська рада

 

         В И Р І Ш И Л А:

         1.Встановити у м. Сіверську розміри ставок місцевих податків і зборів по:

1.1. Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки — за 1 кв. метр бази оподаткування.

1.1.1. Для фізичних осіб:

а) у розмірі 1 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року - для квартири/квартир , житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) у розмірі 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року - для квартири/квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів;

в) у розмірі 1 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року -  для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів;

г) у розмірі 2,7 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року - для різних видів об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна житлова площа яких  перевищує 740 кв. метрів.

1.1.2. Для юридичних осіб:

а) у розмірі 1 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року — для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) у розмірі 2,7 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 01 січня звітного (податкового) року - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів та житлових будинків, житлова площа яких  перевищує 500 кв. метрів;

База оподаткування об’єкту житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебуває у власності фізичної особи-платника зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 250 кв. метрів;

в) для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) — на 370 кв. метрів».

1.2.         Єдиному податку:

1.2.1. Для юридичних осіб, зареєстрованих у м. Сіверську, в розмірах згідно Податкового кодексу України  від 02.12.2010 №2755-VI із внесеними до нього змінами;

1.2.2. Фіксовану ставку єдиного податку для фізичних осіб - підприємців, зареєстрованих у м. Сіверську, за один календарний місяць залежно від виду діяльності, у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня звітного (податкового) року та у відсотках до доходу:        

          1.2.2.1. Для першої групи платників єдиного податку – 10% розміру мінімальної заробітної плати;

          1.2.2.2. Для другої групи платників єдиного податку – 18% розміру мінімальної заробітної плати.

          1.2.2.3. Відсоткова ставка єдиного податку для третьої  та четвертої груп платників єдиного податку у розмірі:

          - 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;

          - 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку;

         1.2.2.4.Ставки єдиного податку встановити для платників єдиного податку першої, другої, третьої і четвертої груп у розмірі визначеному пунктами 293.4 - 293.8 статті 293 Податкового кодексу України.

         1.2.2.5. Для п’ятої групи платників єдиного податку у відсотках до доходу:

          - 5 відсотків доходу – уразі сплати податку на додану вартість згідно з податковим  кодексом України;

          - 7 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

1.3.         Збору за місця для паркування транспортних засобів  - за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі  0,03  відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

1.4.  Збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності:

1.4.1. З надання платних послуг - з розрахунку на  календарний  місяць в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, незалежно від місцезнаходження пунктів з надання платних послуг та виду платних послуг;

 1.4.2. За провадження торговельної діяльності - з розрахунку на  календарний  місяць в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, незалежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортименту товарів;

1.4.3. За провадження торговельної діяльності нафтопродуктами, скрапленим та стиснутим газом на стаціонарних, малогабаритних і пересувних автозаправних станціях, заправних пунктах  в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, незалежно від місця розташування таких пунктів продажу;

 1.4.4. За здійснення торгівлі валютними цінностями - на календарний місяць становить  в розмірі 1,2 розміру мінімальної заробітної плати;

1.4.5 За здійснення діяльності у сфері розваг – на квартал становить:

- для використання грального автомата (грального автомата «кран-машина», грального автомата, на якому проводяться дитячі ігри, іншого грального автомата, призначеного для проведення платних розважальних ігор) - розмір мінімальної заробітної плати;

- для використання гральних жолобів (доріжок) кегельбану, боулінга, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, - розмір мінімальної заробітної плати, збільшений у 2 рази, за кожний гральний жолоб (доріжку);

- для використання столів для більярда, що вводяться в дію за допомогою жетона, монети або без них, крім столів для більярда, що використовуються для спортивних аматорських змагань, - розмір мінімальної заробітної плати за кожний стіл для більярда;

- для проведення інших оплатних розважальних ігор - розмір мінімальної заробітної плати за кожне окреме гральне місце.

1.4.6. За провадження торговельної діяльності із придбанням пільгового торгового патенту встановлюється в розмірі 0,05 розміру мінімальної заробітної плати щорічно;

1.4.7. За провадження торговельної діяльності із придбанням короткотермінового торгового патенту за один день становить в розмірі 0,02 розміру мінімальної заробітної плати.

1.5. Туристичного збору - в розмірі 1,0 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі) у закладах готельного типу за вирахуванням податку на додану вартість.

2.Відстеження результативності цього рішення здійснюється відділом економіки та торгівлі виконкому міської ради в терміни:

2.1.Базове відстеження результативності здійснюватиметься до дати набрання чинності цього регуляторного акта.

2.2.Повторне - через рік з дня набрання ним чинності.

2.3.Періодичне - раз на кожні три роки.

3. Результати відстежень в 5 - денний термін після їх здійснення, розміщуються на сайті Сіверської міської ради.

4. Встановити, що дане рішення набирає чинності з 01 січня 2015 року.

5. Вважати таким, що втрачають чинність  з 01.01.2015 року рішення Сіверської міської ради від 13.06.2013  №6/29-460 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську» та від 29.11.2013 №6/36-532 «Про внесення змін до рішення міської ради від 13.06.2013 № 6/29 – 460 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську».

6.   Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань економічної політики, бюджету, фінансів, сприянню підприємницької діяльності (Фесенко). 

 

В.о.  міського голови                                                                 С.В. Гатченко