Аналіз регуляторного впливу

Послуги з вивозу твердих  побутових відходів мешканцям багатоквартирних будинків житлового фонду, м. Сіверська надає Сіверське міське спеціалізоване комунальне підприємство. Підприємством періодично проводяться заходи щодо збору та поводження з відходами (полігон твердих побутових відходів підгортається та приводиться в належний порядок, здійснюється поточний ремонт під’їзного шляху).

Розроблення проекту рішення обумовлено тим, що діючі тарифи на вивіз твердих побутових відходів не забезпечують повного відшкодування вартості послуг через підвищення цін на енергоносії, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, збільшення вартості технологічних матеріалів, палива, ПММ.

Враховуючи викладене виникла необхідність встановлення тарифів на вивіз твердих побутових відходів на рівні собівартості та з урахуванням рівня рентабельності.

Мета державного регулювання тарифів на вивіз твердих побутових відходів - забезпечення ефективного надання послуг, недопущення необґрунтованого підвищення тарифів, забезпечення своєчасних розрахунків за енергоносії, покращення надання послуг, стабілізація фінансового стану підприємства за рахунок збалансування доходів і видатків.

Альтернативним заходом для підприємства могло би бути зниження тарифів на електроенергію, цін на паливо – мастильні матеріали, основні технологічні матеріали, металопродукцію, зменшення мінімальної заробітної плати, або одержання дотації із селищного бюджету на відшкодування різниці встановленого тарифу та фактичної собівартості з урахуванням рівня рентабельності, але фактично це не можливо. Тому вирішення проблеми можливе лише у разі встановлення тарифів на вивіз твердих побутових відходів, які надаються підприємством на запропонованому рівні.

У разі прийняття даного рішення буде вирішено питання приведення тарифів за надані послуги до економічно обґрунтованого рівня. Запропоновані тарифи дадуть змогу поліпшити фінансовий стан підприємства, розраховуватись за ПММ.

Очікувальні результати прийняття регуляторного акту.

Реалізація рішення по підвищенню тарифів за надані послуги для всіх категорій споживачів повинно забезпечити своєчасні розрахунки за ПММ, покращити якість надання послуг, забезпечити стале надання послуг для населення та суб’єктів підприємницької діяльності населених пунктів ради та стабілізувати фінансовий стан підприємства.

Відділ комунального господарства,

землекористування та екології

Оприлюднення проекту регуляторного акту

виконкому Сіверської міської ради Артемівського району Донецької області

«Про затвердження тарифів на вивезення та розміщення на полігоні твердих побутових відходів

для мешканців багатоквартирних будинків житлового фонду м. Сіверська»

Розглянувши листа директора Сіверського МСКП Пшенки О.В. від 06.06.2016 №41 про затвердження тарифів на вивезення та розміщення на полігоні твердих побутових відходів для населення багатоквартирних будинків житлового фонду м. Сіверська, на підставі Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про поводження з твердими побутовими відходами», керуючись статтею 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконком міської ради

ВИРІШИВ:

1. Затвердити Сіверському міському спеціалізованому комунальному підприємству (Пшенка) тарифи на вивезення твердих побутових відходів для мешканців багатоквартирних будинків житлового фонду м. Сіверська згідно додатку.

Міський голова                                                                                                             А.О. Черняєв

до рішення виконкому міської ради
                                                                                                                          _____________________ №________

Тарифи на вивезення твердих побутових відходів
для нмешканців багатоквартирних будинків житлового фонду м. Сіверська

Категорія споживача
Вартість послуги, грн.
Населення
-          Одна людина
-          Двоє чи більше людей

12,50
25,00

Розрахунки вартості послуг з вивезення та розміщення на полігоні твердих побутових відходів для населення, підприємств та бюджетних установ м. Сіверська розроблені Сіверським МСКП.

Директор                                                                                                              О.В. Пшенка

Керуючий справами виконкому                                                                             Л.В. Поливода