Щодо новацій в частині плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та єдиного податку четвертої групи

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050) роз’яснення щодо нововведень в частині плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та єдиного податку четвертої групи були розміщені на вебпорталі ДПС.

Майже 173 млн грн єдиного податку сплачено представниками малого бізнесу Донеччини

Єдиний податок – це спеціальний податок, який сплачується підприємцями за весь комплекс своєї діяльності. Це означає, що замість того, щоб сплачувати окремі податки за кожен вид діяльності, підприємець сплачує єдиний податок на загальних умовах.

Декларування для державних службовців: нові можливості від НАЗК через застосунок Дія

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, за підтримки проекту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" та Фонду Східна Європа, запровадило нову зручну можливість для декларантів – отримувати інформацію про активи та доходи членів своєї родини в один клік в мобільному застосунку "Дія". Це значно спрощує процес подання щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надаючи їм швидкий та безпечний доступ до потрібних відомостей про близьких родичів.

Платникам податків щодо застосування РРО/ПРРО, які надають послуги з перевезень пасажирів (таксі)

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до пункту 89 частини 1 статті 1 Закону України від 30.06.2021 № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» (далі – Закон № 1591), торговець – суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, незалежну професійну діяльність), який відповідно до договору з відповідним надавачем платіжних послуг (еквайром або іншим) приймає до обслуговування платіжні інструменти для здійснення оплати вартості товарів чи послуг, включаючи послуги з видачі коштів у готівковій формі.

Оподаткування доходу від продажу майна на тимчасово окупованій території

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що доходи отримані особою, яка має податкову адресу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, від продажу нерухомого майна, що знаходиться на іншій території України, оподатковуються за правилами, встановленими ПКУ для їхньої виплати (репатріації) за кордон України, тобто як доходи, отримані нерезидентами.

Перереєстрація ПРРО у разі зміни адреси платника або адреси об’єкта оподаткування

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що у разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, реорганізації контролюючих органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється контролюючий орган, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація ПРРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (пункт 11 розділу II Порядку № 317).

До уваги платників плати за землю!

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050).

61 звернення громадян надійшло за 2 місяці 2024 року до ГУ ДПС у Донецькій області

Податкова служба активно сприяє відкритому обміну інформацією, включаючи звернення громадян. Це не тільки сприяє створенню прозорої інформаційної бази, а й надає платникам податків можливість висловлювати свої питання та виражати власні погляди. Звернення громадян віддзеркалюють суспільні цінності та допомагають податковій службі адаптувати свою стратегію до потреб суспільства, що є важливим фактором для забезпечення легітимності та довіри.