Новини громади
- Прес центр
- Новини громади
Вебінар на тему: "Особливості трудового законодавства під час дії воєнного стану. Добровільна участь у пенсійному страхуванні. Зміни у Порядку наданні компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць/місць провадження господарської діяльнос
Слов'янсько-Бахмутське управління Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості в рамках роботи Центру розвитку підприємництва запрошує на вебінар на тему: "Особливості трудового законодавства під час дії воєнного стану. Добровільна участь у пенсійному страхуванні. Зміни у Порядку наданні компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць/місць провадження господарської діяльності/ незалежної професійної діяльності для осіб з інвалідністю" 27 березня 2025 року об 11:00 на платформі Google Meet.
Послуга патронату над дитиною
Протягом життя виникають різні обставини, коли дитина потребує тимчасової родини, особливо якщо її сім'я потрапила в складні життєві обставини. На такий випадок в громадах запроваджується послуга патронату над дитиною - це тимчасове виховання, догляд та реабілітація. Патронат запобігає потраплянню дітей до інституційних закладів. ❗Надаємо відповіді на запитання про послугу патронату над дитиною, які найчастіше виникають. ❓Чи нароховується стаж патронатному вихователю? 👉Стаж нараховується, якщо сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування. Якщо патронатний вихователь працює як фізична особа то податок за нього сплачує структурний підрозділ з питань соціального захисту. ❓Як оплачується робота патронатного вихователя? 👉Фізична особа отримує 3 мінімальні заробітні плати на місяць. ФОП - 3 мінімальні заробітні плати на місяць, та суму податків. В період, коли в патронатну сім'ю ще не влаштована дитина - 1 мінімальна зарплатня але не більше 30 днів за рік. ❓Яку суму виплачують на дитину, яка проживає в патронатній родині? 👉Соціальна допомога на дитину становить: 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину; 3,5 прожиткового мінімуму для дитини з інвалідністю. Якщо під патронатом перебуває новонароджена дитина та патронатний вихователь отримує "Пакунок малюка" або компенсацію його вартості. ❓Чи можна стати патронатним вихователем, якщо є власна дитина? 👉Власні або усиновлені діти не є перешкодою для надання послуг патронату. ☝️Але є виключення! 📍Якщо дитина не досягла 3 років; 📍має інвалідність підгупи А; 📍має ДЦП, онкозахворювання, тяжкі вади розвитку; 📍потребує трансплантації органів; 📍потребує паліативної допомоги. ❓Чи обов'язково патронатному вихователю мати помічника? 👉Так! Кандидат в патронатні вихователі і кандидат в помічники подають спільну заяву про намір надавати послугу. Помічником може бути член родини. Якщо така особа відсутня, служба у справах дітей сприяє пошукам помічника серед інших осіб. ❓Підстави для влаштованя в патронатну родину? ✅Заява батьків/або законних представників або самої дитини. ✅Акт про покинуту або знайдену дитину. ✅Рішення органу опіки і піклування про негайне відібрання дитини. ✅Акт про виявлення розлученої з сім'єю дитини, яка не є громадянином України. ❓Які терміни перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя? 👉До 3 місяців. ❗В окремих випадках до 6 місяців за рішенням органу опіки та піклування. Понад 6 місяців - тільки на час воєнного стану, якщо триває процедура позбавлення батьків батьківських прав. ❓Хто контролює роботу патронатної родини? 👉Контроль за дотриманням прав дитини здійснює служба у справах дітей за місцем проживання патронатної родини. ☝️Зверніть увагу! 👀 Дуже багато корисної інформації розміщено на єдиній державній платформі про усиновлення і сімейні форми виховання dity.gov.ua
Фінансова допомога при усиновлені дітей
📌Усиновлювачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, мають право на отримання допомоги. ЇЇ розмір становить - 41280 грн. Кошти нараховуються так само, як і при народженні дитини: ✅10320 грн виплачуються одноразово; ✅решта- рівними частинами протягом 36 місяців. ☝️Допомога призначається на кожну усиновлену дитину на підставі рішення суду за умови, якщо звернення надійшло не пізніше 12 місяців з дати набуття законної сили рішення суду. ❓Як оформити? 👉Подати заяву до Управління соціального захисту або ЦНАП за місцем проживання, до заяви додаються документи: 📍копія свідоцтва про народження дитини, виданого після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду; 📍копія рішення суду про усиновлення. ❗З собою треба мати паспорт або документ, що посвідчує особу. 👉Також заяву можна оформити онлайн через портал "Дія": https://surl.li/obnygn
Актуальні вакансії на 18.03.2025 по Центру зайнятості
Інформуємо про наявність вільних робочих місць по Слов'янсько-Бахмутському управлінню Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості станом на 18.03.2025:
Безоплатні гарячі лінії щодо сімейних форм виховання, усиновлення та патронату
👉Бажаєте подарувати дитині-сироті або дитині позбавленій батьківського піклування люблячу родину?
Центр зайнятості інформує
Фахівці Слов’янсько-Бахмутського управління Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості запрошують шукачів роботи на онлайн захід – презентацію роботодавця 11 березня 2025 року об 11:00. Свої вакансії презентує Акціонерне товариство "Укрпошта" за посадами "начальник відділення поштового зв’язку" та "провідний інженер-енергетик".
Ви залишилися без роботи та потребуєте допомоги?
Скористайтесь послугами служби зайнятості. Для отримання послуг достатньо відсканувати QR-код або перейти за посиланням https://forms.gle/3aY5hMPapknSRcPS7 та заповнити гугл-форму.
Захист прав дітей, які залишились без батьківського піклування в умовах війни
📌Це потрібно знати! ☝️Війна виявила багато проблем у системі захисту дітей, але стала і рушійною силою важливих змін щодо захисту дітей, які залишились без батьківського піклування. 👀Розглянемо ці зміни більш детально. ✅Розширені можливості щодо тимчасового влаштування дітей позбавлених батьківського піклування:👉 дитина може бути влаштована до прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу. Це альтернатива інституційному закладу, адже дитина буде проживати в родині. ✅Нові підстави для надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування: 👉статус може надаватись коли батьки дитини перебувають на тимчасово окупованих територіях, у полоні чи в розшуку, як зниклі безвісти. ✅ Спрощено процедуру опіки/піклування над дитиною для родичів та хрещених батьків: 👉ця процедура діє лише для тих, хто охрестив дитину до набуття нею відповідного статусу. ✅Родичі можуть стати опікуном дитини, навіть коли вона перебуває на тимчасово окупованій території чи за межами України. 👉Ці зміни дають законні підстави для повернення дитини та возз'єднання родини. ✅Можливо усиновити дитину, яка евакуйована за кордон:👉 перше знайомство через відеоконференцію та подальшу особисту зустріч у країні перебування дитини, також є можливість встановлення тимчасової опіки над дитиною перед усиновленням. ❤️Кожна дитина повинна зростати у турботі, любові та безпеці, а це може дати дитині лише любляча сім'я. Саме через захист дітей ми будуємо наше майбутнє, яке виборюємо сьогодні!
Актуальні вакансії на 03.03.2025 року
Інформуємо про наявність вільних робочих місць по Слов'янсько-Бахмутському управлінню Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості станом на 03.03.2025:
Графік на березень 2025 року, за яким планується навчання безробітних у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості
Слов’янсько-Бахмутське управління Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості інформує про орієнтовний графік на березень 2025 року, за яким планується навчання безробітних у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.