З початку 2024 року підприємства Донецької області сплатили 76,2 млн грн екологічного податку до бюджетів всіх рівнів. З них до державного бюджету надійшло 47,3 млн грн, а  місцеві бюджети отримали 28,9 млн гривень. 

Податкова служба Донеччини нагадує, що екологічний податок стягується з підприємств, які забруднюють навколишнє середовище. Головна мета екологічного податку – стимулювати платників податків до зменшення забруднення та використання більш екологічно чистих технологій та матеріалів. Це може включати такі речі, як зменшення викидів в атмосферу, раціональне використання водних ресурсів, зменшення кількості викидів тощо.

Крім того, екологічне оподаткування служить джерелом доходів для фінансування проектів, пов’язаних з охороною довкілля та збереженням природних ресурсів. Тому, саме в умовах майбутнього відновлення Донецького регіону після його повного звільнення, справляння екоподатку є, по-справжньому, край необхідною та провідною метою, адже кошти від податку пойдуть, в першу чергу, на вирішення екологічних проблем області. 

Фото без опису