Фото без опису


Шановні споживачі!

          Ми  завжди намагаємось купувати нашим  дітям якісні та безпечні товари. Давайте поговоримо про те, на що необхідно звернути увагу при виборі іграшок для наших малюків.

                                                      http://sed-rada.gov.ua/sites/default/files/1018932443.jpghttp://sed-rada.gov.ua/sites/default/files/znak-vidpovidnosti-tehnichnim-reglamentam.jpg

           Держава піклується про безпеку та якість іграшок, що потрапляють на прилавки магазинів. Вимоги  до виробників та імпортерів іграшок, до матеріалів, з яких вони виготовлені, викладено у Державних санітарних правилах  і нормах безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей  (ДСанПіН 5.5.6.012-98). Також постановою КМУ  № 151 від 28.02.2018 затверджено Технічний регламент безпечності іграшок. Згідно даного Технічного регламенту виробники складають декларацію про відповідність та наносять знак відповідності технічним  регламентам.

       На всі іграшки має бути гігієнічний висновок щодо безпеки для здоров’я дитини. Іграшки, що імпортуються, можуть реалізовуватись лише за наявності гігієнічного висновку та декларації про відповідність (тобто, споживач має право вимагати від продавця декларацію про відповідність на товар та гігієнічний висновок).

      На іграшці, а у разі, коли це є неможливим,  на її пакуванні або в документі, що супроводжує іграшку, повинно бути вказано виробником його найменування, місцезнаходження, контакти, назву іграшки, номер партії (тобто все те, що дає змогу ідентифікувати  товар та його виробника).  Обов’язково має зазначатися вікове призначення кожної іграшки (ігри).

      При виборі іграшки споживач має право, згідно статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів»,  вимагати від продавця одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару. Іграшки та ігри, призначені для виконання різних ігрових функцій, повинні мати інструкції, схеми користування, надруковані українською мовою (або іноземною з українським перекладом). Там-же мають бути надруковані й Правила і види обробки іграшок та ігор – миття, чищення, дезінфекція, тощо.

       Попереджувальний текст про наявність дрібних деталей в іграшках та іграх для дітей віком до 3-х років повинні друкуватися жирним шрифтом не менше 12 розміру, а саме слово «ПОПЕРЕДЖЕННЯ» виділяється великими буквами.

       М’яконабивні іграшки (ігри), призначені для дітей від народження до 3-х років, повинні реалізовуватися в індивідуальній упаковці, а для покупців повинен бути один демонстраційний зразок.

      Нагадуємо! Постановою КМУ № 172 від 19.03.1994 р. встановлено Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), і в цьому переліку: дитячі іграшки м’які та дитячі іграшки гумові надувні. Тому, якщо іграшка належної якості вже придбана  (тобто  в ній відсутній брак виробника), то повернути чи обміняти її споживач не має права.

        Контроль за якістю і безпекою дитячих іграшок та ігор здійснює Управління Держпродспоживслужби в Артемівському районі:   84500, Донецька обл., м.Бахмут, вул.Бахмутська, 65

 

Вдалих придбань!