Повернення товарів через РРО/ПРРО

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій інформує щодо проведення через РРО/ПРРО операції повернення товарів у випадку не отримання або відмови від товарів покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки.

До уваги платників! Про особливості оподаткування податком на прибуток банків та інших платників податків

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що ДПС України з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю цього податку повідомила, що 05 квітня 2024 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 06.03.2024 №111 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – наказ № 111). Наказом внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, які пов'язані з реалізацією положень Закону України від 21 листопада 2023 року №3474-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування банків та інших платників податків”.

За здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації передбачена відповідальність

Шановні платники! Головне управлінні ДПС Донецькій області інформує щодо необхідності реєстрації суб’єктами господарювання у випадку здійснення систематичної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг).

Закон № 3603: помилкова сплата податку на інший бюджетний рахунок

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 16 березня 2024 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2024 року №3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603).

Закон № 3603: в яких випадках платник має право взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Закон України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603) направлений на вдосконалення взаємодії платників податків з контролюючими органами через засоби дистанційної комунікації, а також уточнення окремих положень податкового законодавства.

Щодо розрахунків через РРО або ПРРО подарунковим сертифікатом

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій нагадує, що статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Закон № 3603: чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб суми виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками – фізичними особами на користь військовослужбовців (резервістов), які не мають статуса учасника бойових дій

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 16 березня 2024 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2024 року №3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603).

Закон № 3603: як змінилися терміни бюджетного відшкодування ПДВ?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, з 16 березня 2024 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603).

Закон № 3603: пільги за земельні ділянки зі знищеною нерухомістю