ІНСТРУКЦІЯ: ЯК ПОДАТИ ЗАЯВУ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ ПІЛЬГИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ОНЛАЙН

📝 Спрощено формат та процедуру звернення за призначенням пільги на оплату житлово-комунальних послуг ветеранам війни (експериментальний проєкт згідно з постановою КМУ від 27.12.2023 № 1395).

ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

ℹ️ Учасники бойових дій мають право на дострокову пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років за наявності  страхового стажу не менше 25 років, жінками — 50 років при наявності страхового стажу не менше 20 років (ст. 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV).

ЕКСТЕРИТОРІАЛЬНІСТЬ: ОТРИМАННЯ ПОСЛУГ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В НАЙБЛИЖЧОМУ СЕРВІСНОМУ ЦЕНТРІ

🌍 Екстериторіальність — отримання послуг з питань пенсійного забезпечення, субсидій, пільг та соціального страхування в будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації чи проживання пенсіонера.

СПРОЩЕНО МЕХАНІЗМ ПОДАННЯ ЗАЯВИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ ПІЛЬГИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ

🔰 Реалізовано експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни, а також їхнім родинам процес звернення за житловою пільгою (постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 № 1395).

ЩОМІСЯЧНА ГРОШОВА ВИПЛАТА ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ

⚖️ Законом України від 27.07.2022 № 2454-IX «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» (https://t1p.de/hmsda) встановлено гарантовану державою щомісячну грошову виплату особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Розмір допомоги залежить від присвоєної відзнаки.