З початку 2018 року на території міста Бахмут і Бахмутского району виникло 536 пожеж, в результаті яких загинуло 11 осіб, 13 осіб травмовані на пожежах, з них 1 дитина. Збиток від пожеж складає 38 млн. 816 тис. грн, врятовано матеріальних цінностей на суму 25 млн 179 тис. грн. Основними причинами пожеж в осінньо-зимовий період є: необережне поводження з вогнем; порушення правил влаштування та експлуатації електроустаткування; несправність печей (димарів) і порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалювання і газового устаткування.

З метою попередження виникнення пожеж забороняється:

- застосовувати для опалювання приміщення нестандартне (саморобне) електрообігрівальне устаткування;

- користуватися пошкодженими розетками, з’єднувальними  коробками, вимикачами і іншими електроприладами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення;

- залишати без нагляду при виході з приміщення включені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, радіоприймачі, тощо;

- використовувати побутові електронагрівальні прилади (праски, чайники, кип'ятильники, тощо) без негорючих підставок і експлуатувати тимчасові електромережі;

- прокладати зовнішню електропроводку над горючими покрівлями, навісами, штабелями лісу;

- використовувати електричні кабелі і дроти з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією, залишати під напругою;

- застосовувати саморобні подовжувачі, які не відповідають вимогам ПУЕ і ПБЕ переносних (пересувних) електропроводок;

- підвішувати світильники безпосередньо на струмопровідні дроти, обгортати електролампи і світильники папером, тканиною і іншими горючими матеріалами, експлуатувати їх зі знятими ковпаками (розсіювачами);

- залишати без нагляду печі, які топляться;

- користуватися печами, в яких є тріщини;

- топити печі з відкритими дверцями;

- допускати перенагрівання печі;

- розміщувати паливо і легкозаймисті матеріали і речовини безпосередньо перед топковим отвором печі, та поблизу електронагрівальних приладів;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розмір топкового отвору печі;

- зберігати непогашене вугілля і золу в металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- зберігати в приміщенні більш ніж одну норму запасу палива;

- закривати піддувало печі, коли є жар або горить вугілля - це може призвести до отруєння чадним газом;

- топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цього;

- використовувати вентиляційні і газові канали в якості димарів;

- влаштовувати на димарях антени телевізорів, радіоприймачів і тому подібне;

Найстрашніше при пожежі - розгубленість і паніка. Йдуть дорогоцінні хвилини, коли вогонь і дим залишають менше шансів вибратися у безпечне місце. Ось чому кожен повинен знати, що необхідно робити при виникненні пожежі.

1) При виникненні пожежі негайно повідомите про це в пожежну охорону за номером 101. Повідомляючи ддиспетчеру про пожежу, необхідно вказати наступні відомості:

- стисло і чітко описати, що горить (квартира, горище, підвал, індивідуальний житловий будинок або інше), і по можливості - зразкову площу пожежі;

- назвати адресу (населений пункт, назва вулиці, номер будинку, квартири);

- назвати своє прізвище і номер телефону;

- повідомити, чи є загроза життю людей, тварин, а також сусіднім будівлям і спорудам.

2) Якщо у Вас немає можливості зателефонувати та немає можливості покинути приміщення, відкрийте вікно і криками привернути увагу перехожих.

3) Якщо є можливість, необхідно вжити заходи по порятунку людей, тварин, матеріальних цінностей. Робити це треба швидко і спокійно. В першу чергу рятують дітей, пам'ятаючи при цьому, що, злякавшись, вони найчастіше ховаються під ліжко, під стіл, в шафу

4) Дим при пожежі може бути не менш небезпечний, ніж полум'я: більшість людей гинуть не від вогню, а від отруєння чадним газом. Із задимленого приміщення виходьте, пригнувшись, тримаючи голову ближче до підлоги (оскільки дим легший за повітря, він піднімається вгору, і знизу його значно менше). Пересуваючись в сильно задимленому приміщенні, тримайтеся стін. Також можна орієнтуватися по розташуванню вікон і дверей. При евакуації через зону задимлення, дихаєте через мокру тканину.

5) Після порятунку людей можна приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасінні (вогнегасники), у тому числі підручними (вода, пісок, і так далі), та евакуації майна.

6) Забороняється боротися з полум'ям самостійно, не викликавши заздалегідь пожежних, якщо тільки ви не впоралися із загорянням на ранній стадії.

7) У разі неможливості загасити пожежу власними силами – необхідно вжити заходи по обмеженню поширення пожежі на сусідні приміщення, будівлі і споруди, горючі речовини. З цією метою двері приміщень, де виникла пожежа, закривають для уникнення  доступу кисню в зону горіння.

8) Після прибуття пожежної техніки необхідно зустріти її і вказати місце пожежі.