Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Міжнародний День прав людини.


Міжнародний День прав людини.

    Це свято відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. В основу Декларації були покладені всі найкращі напрацювання, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

   Усвідомлення та необхідність прийняття документа щодо загальновизнаних прав і свобод людини прийшло лише після світових війн, під час яких було знищено мільйони людей, тисячі зазнали страждань, принижень тощо. В суспільстві зростала впевненість, що повинен діяти міжнародний захист прав людини, тому 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. У преамбулі Декларації підкреслено, що визнання гідності, рівних і невід'ємних прав людини є основою розвитку свободи і справедливості.

   Декларація не носить обов'язкового характеру. Країни світу включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції. Її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів з прав людини.

    В основу міжнародних стандартів з прав людини покладені такі загальновизнані принципи, як: повага суверенітету держави; неприпустимість втручання у внутрішні справи держави; самоврядування народів та націй; рівноправність всіх людей та заборона дискримінації; рівність прав і можливостей чоловіків та жінок; дотримання прав людини, навіть, за умови збройних конфліктів і відповідальність за злочинні порушення прав людини.

   Міжнародні стандарти у сфері прав людини склалися поступово. Спочатку були закріплені лише парламентські і політичні права, потім — економічні та соціальні. Саме вони і були конкретизовані у національному законодавстві держав. Однак кожна держава повинна не лише привести своє законодавство у відповідність зі взятими на себе міжнародними зобов'язаннями, а й вчиняти певні дії та створювати реальні умови для гарантування та їх здійснення. Кожна держава зобов'язана упорядкувати чинне законодавство, усунути протиріччя з нормами міжнародного права, відмінити застарілі норми, ліквідувати прогалини.

      Декларація, як вже зазначалось раніше, не є юридично обов’язковим документом, проте вона «відображає загальну домовленість народів світу і є зобов’язаннями для членів міжнародного співтовариства». Юридичних санкцій, які змушували б державу дотримуватись таких зобов'язань не існує. Єдиною санкцією, яка є в цьому випадку у світового співтовариства - це висловлювання недовіри тим державам, які ухиляються від взятих на себе зобов’язань.

День прав людини - це день нагадування владі й суспільству про те, що кожен політичний державний діяч, кожен державний службовець, виконуючи функції, покладені на нього державою, повинен працювати, перш за все, в ім'я суспільства і людини.

          У цей День Сіверська міська рада та апарат її виконавчого комітету приєднується до цієї ініціативи і бажає всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.« повернутися до списку новин