Житлово-комунальне господарство, благоустрій та розвиток інфраструктури, агропромисловий комплекс, земельні відносини
Всеукраїнська презентація Програми консультаційної підтримки фермерів, яка відбудеться 27 лютого о 10:00 у змішаному форматі (онлайн та офлайн)
Запрошуємо фермерів Сіверської міської територіальної громади долучитись до Всеукраїнської презентації Програми консультаційної підтримки фермерів, яка відбудеться 27 лютого о 10:00 у змішаному форматі (онлайн та офлайн).
Стартувала грантова програма на підтримку агрегаційних моделей у ягідництві та овочівництві.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за підтримки Європейського Союзу (ЄС) та у тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України відкриває нове вікно в межах третього циклу своєї грантової програми, яке буде спрямоване на підтримку агрегаційних моделей у сільському господарстві. Програма надасть допомогу малим та середнім агропідприємствам у розробці агрегаційних моделей, які б дозволили краще інтегрувати малих фермерів у конкретні ланцюги постачань, розширити можливості зберігання та переробки продукції, а також покращити доступ до внутрішнього та міжнародного ринків. Заявки можна подавати через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 17 березня 2025 року. Ця ініціатива розроблена як пілотний проєкт, спрямований на посилення комерціалізації сільськогосподарського виробництва в окремих регіонах та агропродовольчих ланцюгах доданої вартості. Завдяки агрегаційним моделям фермери можуть колективно переробляти та зберігати свою продукцію, забезпечуючи вищу якість, кращі харчові стандарти та кращі ціни, що в кінцевому підсумку сприяє довгостроковій стійкості сільськогосподарської галузі в Україні та покращенню умов життя сільських громад. Програма відкрита для виробників з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Пріоритет надаватиметься підприємствам, які використовують екологічно стійкі практики та інноваційні бізнес-рішення, що сприяють модернізації агропродовольчого сектору України. Програма також спрямована на підвищення стандартів безпеки харчових продуктів, забезпечуючи відповідність агрегованої продукції вимогам якості як для внутрішнього, так і для міжнародного ринку. Підтримка інвестицій у післяврожайну обробку та переробку допоможе агробізнесам зменшити втрати, продовжити термін зберігання продукції та відповідати очікуванням покупців. Окрім фінансової допомоги, програма передбачає технічну підтримку та наставництво. Успішні заявники отримають доступ до консультацій експертів, навчальних сесій з різних тем, включаючи доступ до фінансових послуг, а також рекомендації щодо сталого ведення бізнесу та інтеграції у ланцюги доданої вартості. ФАО допоможе у розробці довгострокових стратегій, які підвищать операційну ефективність та створять нові ринкові можливості для агробізнесів, що включають малих фермерів. Корисні матеріали: • Інструкція з реєстрації у ДАР • Інструкція щодо входу в кабінет та редагування інформації у ДАР Контактна інформація: • Контакт-центр ДАР: +38 044 339 9215; support@dar.gov.ua • Гаряча лінія ФАО: +38 099 090 7582; +38 068 318 0943;
Інформація для агропромислового сектору: Державний аграрний реєстр
Державний аграрний реєстр (ДАР) — це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики з метою ефективного та прозорого залучення та розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді пільгових кредитів, міжнародних грантів або технічної допомоги.
Як розвиватимуться агротехнології в Україні — визначили в секторальній стратегії WINWIN
Україна вже активно використовує інноваційні рішення для розвитку аграрної сфери та має потенціал стати світовим лідером AgroTech. AgroTech допоможе Україні зробити економічний стрибок, але для цього маємо створити умови для масштабування та інтеграції технологічних рішень у сільському господарстві, харчовій промисловості, біоенергетиці й логістиці.
Пільгове кредитування житла.
Подавайте заяву про пільгове кредитування житла для внутрішньо переміщених осіб на порталі Дія. Отримуйте іпотеку під 3% із мінімальним внеском 6% вартості житла та терміном до 30 років. Отримувачів Держмолодьжитло визначить шляхом випадкового відбору. Послуга доступна ВПО без власного житла й попередніх компенсацій від держави. Усе онлайн — швидко та без візитів до установ.
Південно-Східне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства інформує про зміни до Закону України «Про природно-заповідний фонд України»
Південно-Східне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства пропонує до відома та використання в роботі Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природо-заповідного фонду та розширення їх класифікацій»
Про встановлення заборони на вилов водних щуки звичайної на період нересту у 2025 році
Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області (далі – Управління), з метою забезпечення охорони та збереження плідників щуки звичайної під час нерестових міграцій та природного відтворення у 2025 році, повідомляє наступне. Відповідно до вимог Правил любительського рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 листопада 2022 року за № 1412/38748 (із змінами), враховуючи лист Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України від 21.01.2025 № 37-01/25, у період з 15 лютого 2025 року до 31 березня 2025 року забороняється добування (вилов) щуки звичайної під час здійснення любительського рибальства (спортивного рибальства та підводного полювання) у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах). У разі виникнення додаткових питань, звертатись до фахівців Управління за телефонами: 099 795 53 78 та 099 489 16 01.Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Донецькій області (далі – Управління), з метою забезпечення охорони та збереження плідників щуки звичайної під час нерестових міграцій та природного відтворення у 2025 році, повідомляє наступне. Відповідно до вимог Правил любительського рибальства, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.09.2022 № 700, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 листопада 2022 року за № 1412/38748 (із змінами), враховуючи лист Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України від 21.01.2025 № 37-01/25, у період з 15 лютого 2025 року до 31 березня 2025 року забороняється добування (вилов) щуки звичайної під час здійснення любительського рибальства (спортивного рибальства та підводного полювання) у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах). У разі виникнення додаткових питань, звертатись до фахівців Управління за телефонами: 099 795 53 78 та 099 489 16 01.
Компенсація за пошкоджена або знищене майно: Питання-відповіді
Які документи потрібно надавати комісії при огляді майна?
Реєстр збитків: питання, відповіді, практичні поради
Що таке міжнародний Реєстр збитків?
Репарації: міжнародний Реєстр збитків
Міжнародний Реєстр збитків, завданих агресією Російською Федерацією проти України ("RD4U") створений для збору заяв про компенсацію збитків, втрат чи шкоди, завданих агресією Російської Федерації проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року на території України в межах її міжнародно-визнаних кордонів, всім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна, і є першим кроком міжнародного компенсаційного механізму. Реєстр створений Україною, ЄС та ще 42 країнами та знаходиться в м. Гаага.