Рішенням міської ради від 09.06.2016 № 7/9 - 104 «Про встановлення ставок місцевих податків і зборів у м. Сіверську»

Основними цілями прийняття регуляторного акта є:

• упорядкування відносин між органами місцевого самоврядування з фізичними особами-підприємцями з питань сплати єдиного податку за видами господарської діяльності;
  • забезпечення відповідності нормативно-правового документа сучасним напрямкам податкової політики держави;
  • забезпечення вдосконалення процедури застосування спрощеної системи оподаткування;
  • можливість поповнення доходної частини міського бюджету за рахунок стабільних надходжень від сплати податків.

Впровадження регуляторного акта дозволить забезпечити реалізацію державної політики у податковій сфері, спрямовану на поповнення доходної частини міського бюджету.

На 01.12.2016р.  здійснюють підприємницьку діяльність 154фізичних осіб-підприємців - платників  податку, а саме:

• 1 група єдиного податку – 42,
  • 2 група  єдиного податку – 93,
  • інша  система оподаткування – 11,
  • платники акцизного податку – 9.

За 11 місяців 2016 року почали функціонування  9 нових об’єктів сфери обслуговування.

Надходження до міського бюджету від фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку на 01.12.2016р. склали455 тис.732 грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки склав  110тис. 80 грн., Оплата за користування землею – 785 тис.грн. 763 грн.

В місті Сіверську функціонує  100 об’єктів роздрібної торговельної діяльності та сфери послуг:

• побутове обслуговування – 16,
  • ресторанне господарство – 5,
  • торговельних магазинів – 63,
  • кіосків – 9,
  • аптек – 5,
  • АЗС – 2.

Начальник відділу економіки та торгівлі                                       Н.В.Капінус