ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО ТЕРМІНИ ІНДЕКСАЦІЇ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ
У березні отримав страхові виплати як потерпілий від нещасного випадку на виробництві без змін, передбачених перерахуванням з 1 березня 2026 року. Чи буде мені проіндексовано суму виплати та в якому розмірі?
Так, буде проіндексовано у квітні.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2026 № 236 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2026 році» передбачено перерахування з 1 березня 2026 року щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.
Перерахування проводиться автоматично, без звернення потерпілого. Розмір щомісячної страхової виплати збільшується на коефіцієнт 1,121.
Розмір підвищення у кожному випадку визначається індивідуально та залежить від розміру призначеної щомісячної страхової виплати.
Після перерахування страхової виплати розмір збільшення не може бути вищим 2 595 гривень.
Важливо!
Страхова виплата надається щомісячно з наступного місяця після місяця, у якому вона призначена та нарахована. З урахуванням зазначеного, виплату проіндексованої щомісячної страхової виплати за березень буде забезпечено у квітні.
🖇 Довідково
Перерахування здійснюється на виконання статті 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Більше про страхові виплати — за посиланням https://t1p.de/rm0tl.
#Запитували_відповідаємо


