Торгівля людьми — серйозна загроза, адже шахраї обіцяють «ідеальні» вакансії, а насправді втягують людей у рабство.
          З початку року Національна соціальна сервісна служба встановила 33 статуси осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Одна з найпоширеніших форм експлуатації – використання людей у збройних конфліктах. Це стосується як військовослужбовців, так і цивільного населення.
          Особливо вразливі люди на тимчасово окупованих територіях. Окупанти застосовують до них фізичне та психологічне насильство, змушують працювати або воювати на свій бік.
          Використання у збройних конфліктах часто супроводжується трудовою та сексуальною експлуатацією. Постраждалі можуть бути позбавлені доступу до води, їжі, медичної допомоги, зазнавати катувань і приниження.
          Якщо ви або ваші близькі визнані потерпілими у кримінальних провадженнях щодо воєнних злочинів, зокрема використання у збройних конфліктах, ви маєте право на:
- отримання статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми;
- допомогу та соціальні послуги, передбачені законодавством.

          Для оформлення статусу звертайтесь до відповідального структурного підрозділу місцевої державної адміністрації за місцем фактичного перебування.

          Національна гаряча лінія: надійна підтримка в часи невизначеності.
          Дзвінки на гарячу лінію є анонімними та конфіденційними. Телефонувати можна щоденно з 8:00 до 20:00.
          Гаряча лінія рятує життя, допомагаючи людям уникнути небезпек і знайти підтримку. Залишатися на зв'язку з 527 або 0 800 500 335 — це не лише про інформацію, це про безпеку кожного. 
          Якщо вам або вашим близьким потрібна допомога, не вагайтеся звернутися! Ніколи не залишайтеся самі в кризових ситуаціях.

Фото без опису

Фото без опису