Унікальний природно-ресурсний потенціал Донеччини у свій час зумовив перетворення переважно аграрного району в індустріальний із провідною роллю важкої промисловості. В свою чергу, паливна промисловість та електроенергетика спеціалізуються на видобутку кам’яного вугілля. Комбінуючись із металургійним і паливно-енергетичним комплексами,  використовуючи в роботі мінеральні солі власних родовищ, Донеччина відрізняється також потужною хімічною промисловістю – виробництвом азотних і фосфорних добрив, соди та іншої продукції хімії органічного синтезу.

Таким чином, ефективне та дбайливе використання корисних копалин стане однією з найважливіших передумов відновлення і подальшого розвитку нашого регіону після звільнення Донеччини від російської окупації.

Протягом дев’яти місяців 2024 року платники рентних платежів – надрокористувачі Донецької області спрямували до державного бюджету країни 159,9 млн гривень.