На цьому тижні Олександрівською ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Хто має право на податкову знижку та як її оформити». На запитання платників податків відповідала старший державний інспектор ДПІ Людмила Гойдик.

Під час сеансу платників податків цікавило хто може отримати податкову знижку, які документи необхідні та як їх подати.

         Податківець  поінформувала, що згідно зі статтею 166 Податкового кодексу України, скористатися податковою знижкою мають право:

-         особи, які понесли певні витрати, пов’язані з придбанням товарів, послуг або оплатою робіт резидента (фізичної або юридичної особи), що мають документально зафіксовані підтвердження. Якщо ви оплатили навчання своєї дитини в закордонний учбовий заклад, права на податкову знижку ви не маєте;

-         особи, які отримують офіційну заробітну плату або працюють за договорами цивільно-правового характеру, які платять податок з доходів фізичних осіб. Якщо ви є фізичною особою – підприємцем, ви не маєте права на податкову знижку, оскільки не платите податок з доходів фізичних осіб.

Пояснила, які саме витрати належать до податкової знижки. Це зокрема частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом; пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;  сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання; страхові платежі за договором довгострокового навчання; сума витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;  суми витрат на оплату вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;  суми  коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу; суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб); суми витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула  статус резидента Дія Сіті.

Також нагадала які документи необхідно подати для оформлення знижки:

- копії паспорта;

- довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку;

- довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року;

- копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо);

- копії документів, що підтверджують ступень споріднення( свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.

Копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи. Також необхідно надати копію договору в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – і здобувача освіти – отримувача послуг ( його законного представника), вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.

Заповнити і подати декларацію  можна через «Електронний кабінет» з використанням електронного цифрового підпису, а також це можна зробити через мобільний за стосунок «Моя податкова». Важливо, що право на отримання знижки не переноситься на наступний рік.

Під час гарячої лінії на всі питання платники отримали вичерпні відповіді в межах чинного законодавства.

Фото без опису