Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, за підтримки проекту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" та Фонду Східна Європа, запровадило нову зручну можливість для декларантів – отримувати інформацію про активи та доходи членів своєї родини в один клік в мобільному застосунку "Дія". Це значно спрощує процес подання щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надаючи їм швидкий та безпечний доступ до потрібних відомостей про близьких родичів.

Починаючи з 8 березня 2024 року, під час заповнення декларації за 2023 рік у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларант може отримати дані не лише про власні активи, а й про майно та доходи членів своєї сім'ї. 

Крок 1. Формування запиту

У особистому кабінеті Реєстру при формуванні довідки "Дані для декларації" за відповідний звітний період (наприклад, 2023 рік) декларант має:

- натиснути "Сформувати довідку";

- у вікні "Додати члена сім'ї" вказати повні ім'я та прізвище, податковий номер родича;

- натиснути "Зберегти";

- повторити для всіх членів сім'ї;

- натиснути "Отримати дані" біля кожного внесеного прізвища.

Крок 2. Підтвердження родичем

Для члена сім'ї, щоб допомогти заповнити декларацію, потрібно:

  • бути авторизованим в додатку "Дія" і мати податковий номер;
  • вчасно (24 години) підтвердити запит в додатку;
  • якщо запит відхилений чи проігнорований - декларант не отримає дані;
  • НАЗК передасть декларанту лише дані, необхідні для декларації.

Довідку можна сформувати лише один раз на звітний період!)

 

Вказаний член сім'ї декларанта отримає сповіщення у застосунку "Дія" з проханням підтвердити свій статус та надати згоду на передачу відповідних даних. Людина повинна відреагувати на запит протягом 24 годин, інакше він вичерпає свій термін дії.

В особистому кабінеті Реєстру декларант бачитиме статуси запитів:

- "Запит в процесі обробки" - родич ще не підтвердив;

- "Не знайдено" - родич не є користувачем "Дія" або некоректний податковий номер;

- "Погодження отримано" - підтвердження члена сім'ї отримано;

- "Погодження відхилено" - родич відхилив запит;

- "Термін дії запиту скінчився" - родич не відреагував вчасно.

Декларант може повторно надсилати запит, але не більше 3 разів.

Крок 3. Формування довідки

Після отримання всіх підтверджень декларант натискає "Сформувати довідку". Якщо є відхилені чи неопрацьовані запити, він може видалити ці записи та сформувати довідку без відповідних членів сім'ї.

У підсумку декларант отримує повну довідку "Дані для декларації" з власною інформацією та відомостями про майно і статки родичів, які погодилися на передачу цих даних.

Звертаємо увагу! Непогодження запиту членом сім’ї не звільняє декларанта від обов’язку вказати у декларації відомості про такого члена сім’ї та зазначити всю інформацію про його активи і доходи.

Фото без опису