По всій території країни люди продовжують безконтрольно спалювати сміття, сухе листя та чагарники, тим самим провокуючи масштабні пожежі у природних екосистемах. Пожежі в екосистемах та на відкритих територіях – це серйозна загроза для навколишнього середовища, здоров’я людини та економіки держави. Вони можуть призвести до загибелі людей, тварин і рослин, а також, до знищення майна. Рятувальники Бахмутського районного управління закликають людей не провокувати пожежі в природних екосистемах та зменшити людську участь, як фактор впливу на виникнення пожеж. Також, нагадуємо, що відповідно до законодавства України за такі дії передбачена відповідальність, як адміністративна, так і кримінальна, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 до 6 120 грн, для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.