Корисна інформація для внутрішньо переміщених осіб
Вебінари для підвищення правової обізнаності внутрішньо переміщених осіб
📢 Стартує серія правопросвітницьких онлайн-заходів для підвищення обізнаності ВПО, організованих Офісом Омбудсмана
Пам'ятка для вимушених переселенців Примусова праця: як розпізнати та уникнути
Пам'ятка як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми під час евакуації та перетину кордону Через повномасштабне вторгнення багато українок були змушені евакуюватися разом з дітьми та іншими членами родин в інші країни. Та при перетині кордону існує ризик натрапити на шахраїв. На теперішній час все більше спостерігаються порушення законодавства в міграційній сфері пов’язані з правопорушеннями, які мають ознаки торгівлі людьми. Повідомляємо, що безкоштовну професійну консультативну допомогу в сфері повноважень Державної служби України з питань праці можливо отримати на порталі у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Державної служби України з питань праці, на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/, або скориставшись сервісом «інтерактивний інспектор» за посиланням interaktuvnyiinspektor_smu@ukr.net.
Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою “Доступні ліки”
Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.
Ведення вагітності та медична допомога при пологах – безоплатні для пацієнток зі статусом ВПО
Охорона материнства і дитинства є одним із пріоритетних напрямків Програми медичних гарантій. Тому незалежно від свого місця проживання і реєстрації, жінки при надії та породіллі можуть розраховувати на отримання якісних безоплатних послуг ведення вагітності та медичної допомоги при пологах.
Куди можуть звернутися внутрішньо переміщені особи для отримання допомоги щодо психічного здоров’я?
Стреси, недосипання, негативні спогади, переїзди, втрата і розлука з близькими, кризові ситуації через війну впливають на психічне здоров’я. Все це часто супроводжує внутрішньо переміщених осіб. Зволікання із отримання кваліфікованої допомоги погіршує психічне самопочуття та впливає на здоров’я безпосередньо.
Яка медична допомога гарантована внутрішньо переміщеним особам при інсульті
Медичну допомогу при інсульті можна отримати безоплатно в 226 лікарнях. Повну вартість лікування оплачує Національна служба здоров’я України, незалежно від місця реєстрації чи статусу пацієнта. Тож внутрішньо переміщені особи можуть розраховувати на медичну допомогу в будь-якому куточку країни.
Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?
Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть в повному обсязі отримувати медичну допомогу.
Безоплатна медична допомога: що треба знати людині зі статусом ВПО
Через російське повномасштабне вторгнення, понад 8 млн українців вимушено стали внутрішньо переміщеними особами – залишили свої домівки та тимчасово переїхали жити у більш безпечні регіони країни. Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожен може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі. Це право реалізується через Програму медичних гарантій, яка, зокрема, покриває потреби ВПО.