Аудитом Донеччини донараховано до бюджету майже 10 мільйонів гривень
З початку 2024 року податківцями Головного управління ДПС у Донецькій області проведено 151 перевірку суб'єктів господарювання. Якщо конкретизувати, то в цю кількість входить також 52 зустрічні звірки та 87 фактичних перевірок.
Стосовно оподаткування доходів з надання в оренду квартир
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що згідно з п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).
Зміни до ПКУ в частині зупинення реєстрації податкової накладної набрали чинності з 16 червня 2024 року
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що 16 червня 2024 року набрали чинності окремі норми Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон № 3603) та постанова Кабінету Міністрів України від 13 червня 2024 року № 703 України від 11 грудня 2019 р. № 1165», відповідно до якої внесені зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних і Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку (далі – Порядки), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165.
Звертаємо увагу власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.
Про особливості сплати єдиного внеску
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно проводити нарахування та в повному обсязі сплачувати єдиний внесок. Порядок нарахування встановлено нормами Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями. Передача платниками єдиного внеску своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених ст. 25 Закону №2464. У випадках повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно до Закону №2464 несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску, сума недоїмки підлягає списанню.
Які ставки єдиного податку встановлені для ФОП – платників ЄП першої - третьої груп?
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата), третьої групи – у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Єдинникам І групи про ПРРО/РРО
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» регулює правові підстави щодо порядку застосування РРО/ПРРО. При цьому, документом визначено, що встановлення норм щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається. Звертаємо увагу, що п.296.10 ст.296 ПКУ встановлено, що реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи. Слід пам’ятати, що платником єдиного податку І групи можуть бути тільки фізичні особи, які не використовують працю найманих осіб та здійснюють виключно роздрібний продаж товарів на ринках та/абo провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню.
До якого контролюючого органу переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, у т. ч. з метою реалізації права на податкову знижку?
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 із змінами та доповненнями, фізичні особи – платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР.
Земельна ділянка придбана і відчужена в межах одного календарного місяця: особливості оподаткування
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що згідно з п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму плати за землю щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – Декларація) на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої Декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних Декларацій. При поданні першої Декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а надалі такий витяг подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Бізнесом Донеччини до державного бюджету сплачено понад 539 млн грн ПДВ
На Донеччині спостерігається стабільне надходження податку на додану вартість до бюджету, що завдячує якісному податковому адмініструванню та електронному формату взаємодії з бізнесом.