Добровільний пожежний рух у дії. Як працює та як долучитися?

Життю та здоров’ю людей загрожують чимало шкідливих факторів. До цих факторів відноситься й пожежа. Вогонь створює загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому середовищу, призводить до матеріальних збитків. За даними ДСНС, за 2023 рік лише в сільській місцевості та поза межами сільських населених пунктів України зареєстровано 32 372 пожежі, що становить 47,7 % від загальної кількості пожеж за весь рік. Унаслідок пожеж у селах загинули 698 людей, травмовано 527 людей. Смертність дітей унаслідок пожеж у селах склала – 27, травмовано на пожежах – 48 дітей. Звідки такі страшні цифри? Статистика вказує на те, що підрозділи Державної пожежної охорони за викликом прибувають на місце пожежі у міській місцевості протягом 20 хвилин з моменту надходження повідомлення про пожежу, а в сільській місцевості час слідування до місця виклику іноді значно довший. За таких умов пожежі часто набувають піку свого розвитку, завдаючи непоправних збитків. Яке рішення? Добровільна пожежна охорона Нині в Україні активно створюють добровільні пожежні підрозділи. Утворюються вони з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Якщо пояснювати простими словами, це команда з мотивованих жителів громади, які хочуть подбати про безпеку, свою та односельців. Вони не мають цілодобово чергувати, як це роблять професійні пожежні, не повинні йти з основного місця роботи, але мають техніку, спецодяг та спеціальні знання для оперативного реагування на небезпечні події, пожежі та надзвичайні ситуації. Хто може бути членом добровільного пожежно-рятувального підрозділу? Долучитися можуть громадяни будь-якої статі та професії, які досягли 18 років та за станом здоров'я здатні гасити пожежі, а також готові виконувати небезпечні роботи. Люди, які не відповідають цим критеріям або ж не бажають залучатись до небезпечних видів робіт, можуть стати учасниками таких підрозділів та допомагати з превентивними кампаніями. Пильнуйтеся та пильнуйте інших!

У Добропіллі в 2023 році завершили ремонт укриття у дошкільному навчальному закладі

У Добропільській громаді реалізовано проєкт з капітального ремонту укриття дошкільного навчального закладу, на фінансування якого з державного бюджету використано 10,8 млн. грн. за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф.  В рамках проєкту виконано капітальний ремонт приміщення з урахуванням вимог до облаштування споруди цивільного захисту, обробка стелі та стін, монтаж систем електропостачання та вентиляції, інженерних мереж, встановлення опалювальних конвекторів,  придбання устаткування, меблів та інвентарю. Нагадаємо, що всі закупівлі, які здійснюються за рахунок коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації проходять перевірку та моніторинг робочої групи при Донецькій обласній військовій адміністрації "Прозорість та підзвітність".