Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Дата: 20.12.2017 16:23

Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності 11.10.2017, були внесені зміни і до ЗУ «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування». Розширений перелік осіб, які підлягають соціальному страхуванню, а саме: особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах.

Щомісячні страхові виплати підлягають перерахуванню з 1 березня наступного року на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Максимальний розмір щомісячної страхової виплати для потерпілих на виробництві та особам, які втратили годувальника,не повинен перевищувати 10 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності. Мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати потерпілому у перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності не може бути меншим за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб.

При проведенні перерахунку з 1 березня 2018 року буде встановлений новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у яких розмір такої виплати менший за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 року, з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає.

Також внесені зміни в Закон України «Про індексацію грошових доходів населення», в яких сказано, що суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов»язкове державне соціальне страхування, не відносяться до об»єктів індексації грошових доходів населення.