Щоб жити безпечно і вільно, скажи насиллю «Стоп!»

Дата: 21.11.2019 10:56

Щоб жити безпечно і вільно, скажи насиллю «Стоп!»

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

В нашому суспільстві переважає думка, що проблема жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

Ще недавно в нашому суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про насильство в сім’ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто. Невпевненість та боротьба часто постають у проявах насильства до тих людей, які поруч.

Особливо гострою проблемою є насильство над дітьми. Реальність така, що вірогідність кривдження дітей є в усіх соціальних верствах та в усіх сім’ях на різних етапах розвитку. Діти — це майбутнє кожної держави, а тому фізичні та емоційні травми, які вони переживають, обкрадають суспільство та усіх його членів зокрема. Не завжди можна уникнути дитячих травм, але їхня мінімізація має стати важливою метою соціальної політики.

В зв’язку з негативною тенденцією зростання випадків насилля та жорстокого поводження з дітьми в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, Служба у справах дітей виконкому Сіверської міської ради пропонує інформаційний матеріал.

Насильство - це не лише українська біда, а й проблема світового масштабу.

В Україні жінки, діти та люди похилого віку страждають від домашнього насильства набагато частіше, ніж можна собі уявити.

На думку експертів, загальна кількість злочинів і адміністративних правопорушень, пов’язаних з насильством у сім’ї, є більшою, ніж усіх інших злочинів взагалі.

Насильство класифікують за різними типами і ознаками. Воно буває: фізичне, психологічне, сексуальне і економічне.

Правовий захист від насилля базується на Конституції України, Конвенції ООН про права людини, Конвенції ООН про права дитини, Законі України про охорону дитинства, Сімейному кодексі України та Законі України про попередження насильства в сім’ї.

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від насильства, має сказати "Ні!" насильству у власній родині. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань та страху!

За допомогою ви можете звертатися:

w до Служби у справах дітей (номери телефонів див. табл.)

w на національну “гарячу лінію” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного);

w на національну дитячу “гарячу лінію”: 0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного).

Адреси та номери телефонівдля постраждалих від насильства в сім’ї

Поліція

Швидка медична допомога

Служба у справах дітей Виконкому Сіверської міської ради

м. Сіверськ, вул. ім. О. Суворова, буд.7

(ІІ поверх)

Просимо:

-інформувати представників соціальної сфери про психічний розлад особи, яка є батьком чи матір’ю малолітніх та неповнолітніх дітей;

-звертати увагу на ушкодження, що могли виникнути внаслідок жорстокого поводження з нею, надавати дитині первинну медичну допомогу та документувати факти жорстокого поводження;

-забезпечувати негайне подання інформації про виявлення факту жорстокого поводження з дитиною до служби у справах дітей та територіального органу Національної поліції за місцем проживання дитини;

Пам’ятайте! Якщо вас скривдили, ви заслуговуєте на підтримку та допомогу, а злочинці – на осуд і покарання. Закон чітко визначає рамки правомірної поведінки та вказує відповідальність осіб, які свавільно вийшли за його межі в повсякденному житті.