Свято Івана Купала

Дата: 05.07.2019 19:42

Шановні жителі громади!

07 липня 2019 року о 17-00 годині запрошуємо всіх на свято Івана Купала, яке відбудеться на Центральному ставку міста Сіверська.

Свято Івана Купала   відзначають вночі перед Івановим днем. Воно припадає на 7 липня.  Квінтесенцією свята є очищення з допомогою вогню і води, найдавніша форма магічних дій.

Святкування розпочиналося в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Дівчата плетуть вінки з польових квітів й перед заходом сонця збираються на вигонах біля річок.

Обов'язково розкладається велике вогнище, через яке стрибають дівчата і хлопці поодинці або в парі.

Купальське вогнище згідно з переказами має велику міфічну силу. Через купальське вогнище стрибають усі, проходячи так своєрідний ритуал очищення. Тож вважалося, що коли дівчина і хлопець, які кохають одне одного, узявшись за руки, стрибають у парі через вогнище і їхні руки залишаються з'єднаними, то вони, побравшись, все життя проживуть разом.

В програмі святковуння цього заходу: святковий концерт, конкурси, спортивні змагання, зустріч з традійційним гостем – Водяним, іншими гостями..., танцювальна програма, купальське вогнище та багато іншого.