12 червня - Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Дата: 10.06.2019 16:07

Всесвітній день боротьби з дитячою працею (World Day Against Child Labour) встановлений Міжнародною організацією праці (МОП) і щорічно відзначається 12 червня.

За останніми даними, число працюючих дітей у світі, у віці від 5 до 17 років, становить 218 мільйонів, причому 73 мільйони з них працюють у небезпечних умовах. Багато з них практично не мають часу, щоб ходити в школу, а вже тим більше — грати, часто вони не отримують належного харчування і догляду.

Керуючись принципами, закріпленими в Конвенції МОП № 138 «Про мінімальний вік для прийому на роботу» (1973) та Конвенції № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо викорінення найгірших форм дитячої праці» (1999), робота Міжнародної програми з викорінення дитячої праці (ІПЕК) спрямована на досягнення ефективного її скасування.

Держави-члени МОП поставили своєю метою ліквідувати найближчим часом найгірші форми дитячої праці.

З метою запобігання та профілактики експлуатації незаконної дитячої праці на території Сіверської об’єднаної територіальної громади, служба у справах дітей виконкому Сіверської міської ради регулярно проводить тематичні заходи, метою яких є захист прав та інтересів дітей, у тому числі запобігання найгірших форм дитячої праці. Ця робота включає в себе постійний контроль дитячої бездоглядності, обстеження умов проживання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, профілактичну роботу з учнями навчальних закладів міста, демонстрацію навчальних відеоматеріалів, співбесіди, виготовлення та розповсюдження роздаткового матеріалу – плакати, буклети, пам’ятки.

Служба у справах дітей

виконкому Сіверської міської ради