Профілактичний рейд «Сім’я» на території Сіверської об’єднаної територіальної громади

Дата: 13.05.2019 14:27

На виконання наказу начальника служби у справах дітей виконкому сіверської міської ради від 10.05.2019 р. № 41/01-11 працівниками cлужби у справах дітей спільно з працівником Бахмутського ВП ГУНП, з метою попередження дитячої бездоглядності і безпритульності, виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах для забезпечення постійного контролю за умовами утримання і виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, організації їх соціального супроводу, 10 травня 2019 року в Сіверській ОТГ проведено профілактичний рейд «Сім’я».

В ході рейду проведено роботу по виявленню дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, здійснено перевірку умов утримання і виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з’ясовано доцільність  організації їх соціального супроводу.

Даний рейд також був здійснений для оперативного реагування на повідомлення небайдужих громадян. У результаті проведення обстежень матеріально-побутових умов проживання дітей у в сім’ях, фактів неналежного догляду за дітьми та їх утримання не виявлено. Деякі сім’ї запрошені на комісію з питань захисту прав дитини для прийняття об’єктивного рішення щодо захисту прав дітей у сім’ї.

Повторно відвідано сім’ю, яка попала в поле зору служби, для вирішення питання про постановлення дитини на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставина у зв’язку з неналежним виконанням батьків своїх обов’язків по догляду за дитиною. Було обстежено умови проживання і утримання малолітніх, здійснено оцінку стану їх забезпеченості одягом, предметами гігієни, продуктами харчування, розвиваючим приладдям про що складено акт обстеження житлово-побутових умов дитини. З матір’ю проведено профілактичну бесіду і наголошено, що особа, яка ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, не виявляє до неї батьківського піклування, то вона згідно зі ст.164 Сімейного кодексу України повинна бути позбавлена батьківських прав. На зауваження матір відреагувала позитивно, обіцяла, що буде належно піклуватися про своїх дітей.

За місцем проживання відвідано ще дві сім’ї, на які просили звернути увагу сусіди, проте вдома нікого не було.

Під час проведення профілактичного рейду благодійним фондом «Сердечна допомога» були надані речі та продовольчі пакети сім’ям які опинилися в скрутних життєвих обставинах. Щиро дякуємо їм за співпрацю.

Беззаперечним є той факт, що регулярна профілактична робота – це пряма компетенція служби у справах дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Давайте разом приділяти більше уваги підростаючому поколінню, адже щасливе дитинство – це запорука щасливого майбутнього!

І пам’ятаймо! Якщо хочете допомогти дітям, батьки яких неналежно доглядають за ними, – не рятуйте їх своєю байдужістю, а приведіть за руку до служби у справах дітей чи в відділ поліції. Бо вони – це наше майбутнє, яке не повинно бути морально скаліченим.

Служба у справах дітей виконкому

Сіверської міської ради