Профілактика правопорушень серед неповнолітніх в Сіверській громаді

Дата: 01.04.2019 09:08

Правопорушення, здійснені неповнолітніми, - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повно цінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Кожен 8-9-й злочин в Україні здійснюється неповнолітніми. Близько 11 % серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, - неповнолітні. Кількість підлітків, що вчинили злочин вдруге, за останні роки зросла майже на 19 % .

Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність.

За ініціативою служби у справах дітей виконкому Сіверської міської ради, з метою виконання Регіональної програми профілактики правопорушень серед дітей на території Донецької області на 2019-2022 роки, представниками ювенальної превенції: старшим інспектором ювенальної превенції Бахмутського відділу поліції, майором – Пономаренко Дмитром Володимировичем та інспектором ювенальної превенції Бахмутського відділу поліції, старшим лейтенантом – Микитою Віталієм Валерійовичем, 28 березня 2019 року, проведена лекція з профілактики правопорушень для учнів 7-9 класів закладів загальної середньої освіти Сіверської міської ради №1 та №2.