ЗВІТ Служби у справах дітей виконкому Сіверської міської ради щодо проведення рейду «Сім'я», на території населених пунктів Сіверської об’єднаної територіальної громади 11 січня 2019 року

Дата: 16.01.2019 09:31

Одним з головних напрямків діяльності служби у справах дітей завжди була і є робота з сім’ями та дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Завдання, яке поставлено державою перед соціальними службами — не вилучати дитину з сім’ї, а подолати неблагополуччя і кризу в сім’ї, допомогти батькам виправитися, надати їм соціально — правову допомогу  і не допустити виходу дитини з родини. І сьогодні це найголовніша мета спеціалістів служби у справах дітей.

Робота з неблагополучними батьками, це та ділянка, де потрібно бути завжди  зібраним, компетентним і пильним. Тут не можна допускати помилок, бездушшя і безвідповідальності. За всім цим стоїть  життя і здоров’я дитини.

Повсякденний  контроль за  життям і здоров’ям дітей в цих сім’ях, тісний взаємозв’язок служби у справах дітей з спеціалістами виконкому Сіверської міської ради, правоохоронними органами, лікувальними і навчальними закладами громади дає  позитивний результат.

На обліку в службі перебуває 16 дітей, які знаходяться в складних  життєвих  обставинах. Із  них:

• 13 дітей, які виховуються  в сім’ях,  де  батьки  ухиляються від виконання своїх  обов’язків;
  • 3 дитини які мають довідки тимчасово-переміщенних з зони ООС;
  •  дітей, які  зазнали  жорстокого  ставлення з  боку  дорослих не зареєстровано.

Умови  проживання  дітей в таких сім’ях постійно знаходяться під контролем.

Згідно розроблених та затверджених графіків  в громаді проводяться спільні сплановані   рейдові  заходи  з  різних  напрямків  роботи, в тому числі і вечірні.

11 січня 2019 року спеціалістами служби у справах дітей виконкому Сіверської міськоїради на виконання листа служби у справах дітей  Донецької облдержадміністрації «Про роботу в умовах зими» від 02.01.2019 року організовано  рейд «Сім'я».

Обстежені житлово-побутові умови проживання 7 родин в яких виховується 17 дітей. За результатам рейдового заходу складені акти обстеження житлово-побутових умов, з батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню, утриманню та розвитку дітей. Батькам 1 родини винесено попередження за неналежне виконання батьківських обов’язків та зобов’язано посилити контроль за поведінкою та організацією вільного часу неповнолітніх дітей.

Як свідчить практика, постійні рейдові заходи дають позитивні результати. У більшості сімей, побутові умови відповідають нормам. Батьки, знаючи, що перебувають під особим контролем, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах.

Служба у справах дітей виконкому Сіверської міської ради завжди готова прийти на допомогу кожній дитині, яка перебуває в складних життєвих обставинах.