Служба у справах дітей облдержадміністрації надала методичну та правову допомогу службі у справах дітей виконкому Сіверської міської ради

Дата: 13.07.2018 08:35

Станом на 12.07.2018 року на території Сіверської міської ради на первинному обліку служби перебуває 39 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 84,6 % перебуває в сімейних формах виховання.

У місті забезпечена діяльність 1 прийомної сім’ї, де виховуються двоє малолітніх дітей позбавлених батьківського піклування. Виконкомом Сіверської міської ради прийнято рішення про забезпечення функціонування цієї сім’ї на території міста та підписаний відповідний договір.

Під час візиту служби у справах дітей облдержадміністрації було перевірено умови утримання дітей зазначеної категорії в прийомній сім’ї.

Сім’я проживає в приватному будинку з присадибною ділянкою. Діти мають належні санітарно - гігієнічні та побутові умови для проживання: окрему дитячу кімнату, місце для ігор, занять фізкультурою, шафи для одягу, куточки для занять, іграшки, книжки, забезпечені сезонним одягом та взуттям.

В прийомній родині між батьками та дітьми сформувались довірливі й щирі відносини, які ґрунтуються на взаєморозумінні. У питаннях виховання прийомні батьки спрямовують увагу та зусилля на вирішення особистісних проблем дітей, актуальних на даний період дитячого віку. Вплив батьків на дітей можна оцінити, як позитивний. Вони приділяють достатньо уваги навчанню та вихованню прийомних дітей, співпрацюють з вихователями, логопедами, психологами та лікарями.

Діти, які влаштовані в прийомну сім’ю, отримують належні їм соціальні виплати та відвідують дошкільний навчальний заклад на безоплатній основі.

В березні 2017 прийомні батьки пройшли навчання кандидатів в усиновлювачі опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі.

Продовжується робота з підвищення педагогічного потенціалу прийомних батьків, поширення знань та навичок щодо формування життєво – важливих зв’язків та спілкування з дітьми.

На даний час триває робота щодо створення у місті ще 1 прийомної сім’ї.

Прийомним батькам, батькам-вихователям надається всебічна підтримка від керівництва Сіверської міської ради.

За рахунок районного та місцевого бюджетів діти отримують подарунки до Дня усиновлення, Дня Святого Миколая, Новорічних свят.

Просимо Всіх не залишатися байдужими та  долучитися до шляхетної справи, допомогти родинам, де є прийомні діти щодо взяття їх до родини  і  подарувати дітям частинку свого серця і сімейного затишку.

Служба у справах дітей Донецької облдержадміністрації