До уваги суб’єктів господарювання у сфері сільського господарства!

Дата: 18.06.2018 19:51

Для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище товаровиробники  повинні суворо дотримуватись регламентів застосування засобів захисту рослин та дотримання техніки безпеки, санітарних правил при роботі з ними. Асортимент пестицидів, застосування, норми, кратність обробок повинні чітко відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні»

Сільськогосподарські виробники, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку хімобробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, власників пасік з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, дати, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Також вказують час ізоляції бджіл.

Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Беручи до уваги токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу до цвітіння або після цвітіння.