Безпека під час роботи з хімічними засобами захисту рослин

Дата: 11.06.2018 16:30

Під час проведення сільськогосподарських робіт часто виникає необхідність у проведенні обробки хімічним засобами приміщень та рослин для їх тривалого зберігання. Тому перед початком проведення робіт з використання хімічних речовин необхідно ознайомитись із вимогами, визначеними Законом України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

До початку проведення кожної хімічної обробки, не менше ніж за дві доби, адміністрація господарства повинна сповістити населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. Забороняється допускати  сторонніх осіб до місць застосування пестицидів, залишати пестициди та отруєні принади без охорони в місцях застосування, на польових станах, індивідуальних господарствах.

На підприємстві до роботи з пестицидами повинні допускатися особи, що пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та мають відповідні посвідчення, допуск та наряд на виконання робіт з пестицидами.

Адміністрація підприємства, установи, організації, господарства повинна надавати в розпорядження працюючих з пестицидами засоби механізації, спеціальний одяг і спецвзуття, засоби захисту рук, органів дихання, зору, провести навчання правилам техніки безпеки. Тривалість роботи з пестицидами першого і другого класів небезпеки не повинна перевищувати 4 години, з іншими - 6 годин на добу (з доробкою іншої частини робочого дня на операціях, не пов'язаних із застосуванням пестицидів). Не повинні  робити з пестицидами особи, які не досягли 18-річного віку, вагітні і жінки, що годують дітей грудьми.

Усі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +100С.

Хотілося б  акцентувати  увагу усіх жителів міста та району на тому, що вимоги до заходів безпеки під час робіт з пестицидами, іншими хімічними речовинами стосуються не лише великих сільськогосподарських підприємств, а і кожного, хто обробляє городні ділянки. Відповідно, сусіди по городнім ділянкам теж повинні попереджати один одного про проведення хімічної обробки картоплі, садових дерев тощо та проводити обробку так, щоб це не завдало шкоди ні власнику обробленої ділянки, ні його сусідам.

Бахмутське міське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України

в Донецькій області