«Теплі» кредити

Дата: 15.05.2018 16:48

Чотири року тому вперше за всю історію України запрацювала потужна, прозора, заснована на європейських принципах Урядова програма підтримки населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів.

Співфінансування енергоефективних заходів – відомий у європейських країнах механізм підтримки населення при утепленні житла і саме такий принцип закладено у державну програму «теплих кредитів». За роки дії програми у її перевагах пересвідчилися понад 400 тис. родин, у тому числі 1454 ОСББ.

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету частини суми «теплих кредитів»у таких розмірах:

• 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Аналізуючи вищевикладене, насьогодні населення та ОСББ мають унікальну нагоду отримати подвійну та навіть потрійну фінансову допомогу за «теплими кредитами»: з державного та місцевих бюджетів.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ?

Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:

1. Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).

2. Отримує кредитні кошти.

3. Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.

Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

4. Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.

5. Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

Загалом процес відшкодування займає до 2 місяців.

Уповноваженими на видачу "теплих" кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua.

Також, наголошуємо, що продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами.

Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих программ здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.