Безкоштовний сир тільки ……

Дата: 19.03.2018 12:00

Шановні споживачі! Дану статтю надихнуло написати звернення мешканки міста, яка «попалась на удочку» привабливої реклами про миттєве збагачення.

Всі ми з дитинства полюбляли казки про скарби та чудеса. У дорослому житті, при малих розмірах пенсій та зарплатні ще сильніше хочеться вірити у чудеса та й скарби б не завадили. Нажаль, нашою довірливістю  успішно користуються недобропорядні підприємці.

У  газетах  часто розміщають рекламу, наприклад: «Станьте багатієм завдяки даті вашого народження! Отримайте ключі від авто або 450000 грн.» та інше. Споживачу даної реклами пропонують  виконати певні арифметичні  дії та після того, як була отримана відповідна цифра, споживача  вітають (у телефонній розмові)  з тим, що він - переможець!  Після того, як споживач подзвонив на  безкоштовний номер фірми, що проводить акцію, він розуміє, що єдиним переможцем він не буде, так як таких переможців - тисячі.

Незабаром споживач  починає отримувати безліч листів та каталог з пропозиціями купити  будь-який товар. Нажаль, ціна у цього товару набагато вище ніж у дійсності.  У тексті листа часто використовують словосполучення: «унікальна пропозиція!», «Ви - наш кращій клієнт!», «Ви – щасливчик!». Це дуже тішить самолюбство споживача та штовхає до неусвідомлених покупок.

Нажаль, споживач  читає лише той  текст, що написаний крупним шрифтом. Але, саме цікаве рекламодавець вказує дуже дрібним шрифтом, який важко прочитати. А там вказано, що «дана маркетингова акція не є  лотереєю, конкурсом  або публічною обіцянкою винагороди без оголошення конкурсу в сенсі глави 78 Цивільного кодексу України», тим самим знімаючи з себе будь-яку відповідальність. Також, дрібним шрифтом вказано, що  «організатор залишає за собою право вибору між врученням грошового або речового призу».

Тобто, завдяки довірливому споживачу фірма отримує сверхприбуток за товар, який би міг роками продаватись та ще й за завищеною ціною. А споживач отримав купу непотрібного товару в надії стати таки переможцем та одержати омріяний приз.

Сподіваємось, що дана інформація стане вам у нагоді та збереже ваші кошти. Хай щастить!

Відділ економічного розвитку, торгівлі та інвестицій