Дата: 05.09.2013 11:30

Управління праці та соціального захисту населення Артемівської районної державної адміністрації доводить до відома громадян міста Сіверська

Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним

Право на отримання допомоги на догляд маєдієздатна особа, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

До складу сім’ї малозабезпеченої особи, яка звертається за призначенням допомоги на догляд, включаються чоловік, дружина; рідні, усиновителі та підопічні діти цих осіб, а також діти цих осіб, а також діти до досягнення ними 23 років, які навчаються у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах з денною формою навчання і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I чи II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів.

Для призначення грошової допомоги на догляд подаються такі документи:

·        заява;

·        документ, що посвідчує особу;

·        довідка про склад сім’ї;

·        довідки про доходи кожного члена сім’ї;

·        висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу;

·        довідки про наявність і розміри земельних ділянок.

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця. У разі коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом, є непрацюючим пенсіонером, їй призначається допомога на 12 місяців на підставі заяви та трудової книжки.