Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

Дата: 05.09.2013 11:10

Допомога на дітей, над якими встановлено  опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в  установленому  порядку  опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок   смерті  батьків,  позбавлення  їх  батьківських  прав, хвороби  батьків  чи  з  інших причин залишилися без батьківського піклування   та   відповідно   до   законодавства  набули  статусу дитини-сироти,   дитини,   позбавленої  батьківського  піклування.

Для одержання допомоги на дітей,над якими встановлено опіку чи піклування подаються такі документи:

·        заява опікуна чи піклувальника;

·        копія свідоцтва про народження дитини;

·        копія рішення про встановлення опіки чи піклування;

·        довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї;

·        довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник.

Якщо опікун  чи  піклувальник  проживає  за місцем проживання дитини,  яка перебуває під його опікою чи  піклуванням,  подається довідка,  видана органом праці та соціального захисту населення за місцем  реєстрації  опікуна  чи  піклувальника  про  те, що він не перебуває на обліку як одержувач  допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і не одержує зазначеної допомоги.

Допомога  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи піклування,  призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога,  розмір допомоги на дитину,  над якою встановлено опіку чи піклування, визначається  як  різниця  між  двома  прожитковими мінімумами для дитини  відповідного  віку та   розміром   призначених   пенсії, аліментів, стипендії, державної  допомоги.  Розмір  призначених пенсії,  аліментів,  стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат,  одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.

Допомога  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи піклування, призначається на шість місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на  підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Допомога  на  дітей,  над  якими  встановлено  опіку  чи піклування,  призначається  з  місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.