Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

ПРО ЗАКУПІВЛЮ МОЛОКА

Враховуючи соціальну напругу, пов’язану з питанням закупівлі молока у населення та введенням в дію з 01 липня 2018 року ДСТУ 3663:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», Міністерство аграрної політики та продовольства України листом від 05.07.2018 № 37-32-12/17030 повідомляє наступне.  Наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний   і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 27.06.2018 № 188 «Про прийняття та скасування національного нормативного документа; про внесення зміни до наказу від 18 грудня 2017р. № 420», визначено скасування деяких національних нормативних документів. Детальна інформація щодо наказу розміщена на офіційному сайті Державного підприємства «Український науково-дослідний й і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» у розділі «Стандартизація».

Наразі вимоги до молока регулюються Національним стандартом ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Положення даного стандарту поширюються на незбиране сире коров’яче молоко, яке закуповується у суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, підприємствами з перероблення молока, підприємствами-покупцями молока, приватними підприємцями для переробки на молочні продукти.

Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Міністерством аграрної політики та продовольства України розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів» (далі – проект наказу). Вказані вимоги запроваджують належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та  молочних продуктів. Проектом наказу передбачено встановлення вимог до молока і молочних продуктів, їх виробництва, до доїльного обладнання та гігієни у господарствах, які виробляють молоко та молозиво, до доїння і збору молока, молозива і молочної сировини, до гігієни персоналу. Крім того, оператори ринку повинні будуть гарантувати відповідність молока вимогам законодавства України та певним критеріям вмісту мікроорганізмів та кількості соматичних клітин у сирому молоці від корів, що йде на промислову переробку для виготовлення харчових продуктів.  Для виконання цих критеріїв проектом наказу встановлено перехідний період з 1 січня 2020 року до 1 січня 2022 року.