Сіверська міська громада
Бахмутський район, Донецька область

Безпечно використовуйте балони зрідженого газу!

 


Кожен рік на об’єктах які займаються приготуванням та реалізацією продуктів харчування у місцях з масовим перебуванням людей  відбуваються пожежі (вибухи) під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ), в наслідок чого травмуються працівники, у т.ч. смертельно.  Для запобігання виникненню таких аварій та нещасних випадків під час використання необхідно неухильно дотримуватись  вимог безпечної експлуатації балонів ЗВГ.

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України  від 15.05.2015  № 285 «Про затвердження Правил безпеки систем газопостачання» допускається використання  балонів ЗВГ як джерело газопостачання підприємств громадського харчування. При цьому такі балони повинні  встановлюватись тільки зовні будинку, відповідно до вимог з проектування шафових групових газобалонних установок, визначених ДБН В.2.5-20-2001.

Основні вимоги щодо використання балонів ЗВГ визначені в пункті 2 «Вимоги безпечної експлуатації резервуарних, балонних, групових, геотермальних, випарних, змішувальних та індивідуальних балонних  установок ЗВГ»  розділу VІ зазначеного наказу.

Вказані вимоги не поширюються на пересувні торгові точки; для об’єктів сезонної торгівлі, нестаціонарних пунктів можливості використання балонів ЗВГ не передбачено. Ці обмеження застосовуються і під час торговельного обслуговування святкових заходів у місцях масового перебування людей.

Опосвідчення  та наповнення  балонів ЗВГ для суб’єктів господарювання може здійснюватись лише на спеціалізованій газозаправних станціях. Наповнення таких балонів на автомобільних газозаправних станціях і пунктах заборонено.

Тому звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які організовують роботу своїх закладів із використанням балонів ЗВГ, на безумовне дотримання вимог техногенної, пожежної безпеки, передбачених чинним законодавством України.« повернутися до списку оголошень