Інформація про виконання рішення виконкому міської ради від 27.12.2017 № 55 «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання проявів корупції серед посадових осіб Сіверської міської ради та її виконавчого комітету на 2018 рік».

Інформація про виконання рішення виконкому міської ради від 27.12.2017 № 55 «Про затвердження  Плану заходів щодо запобігання проявів корупції серед посадових осіб Сіверської міської ради та її виконавчого комітету на 2018 рік».

У виконкомі міської ради на контролі знаходиться рішення  виконкому міської ради від 27.12.2017 № 55 «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання проявів корупції серед посадових осіб Сіверської міської ради та її виконавчого комітету на 2018 рік».

На виконання цього рішення, уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції Поливодою Л.В. (далі – уповноважена особа) було проведено  роботу щодо:

- забезпечення неухильного дотримання вимог Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції»;

- публікації важливих документів міської ради та її виконкому на офіційному веб - сайті Сіверської міської ради для оперативного інформування населення.

Протягом 2018 року:

-   фактів звільнення посадових осіб міської ради та її виконкому за скоєння корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язані з корупцією не виявлено;

- проводилася робота щодо забезпечення добору  та розстановки кадрів на засадах неупередженого конкурсного відбору;

- на керівні посади  в  органи  місцевого самоврядування призначались особи, яких не було звільнено з керівних посад за погіршення фінансово-економічних показників діяльності підприємств, порушення умов контрактів та чинного законодавства, за корупційні діяння;

- на керівну посаду - директора Серебрянського житлово-комунального підприємства 09.10.2018 було призначено Дерикорчму Валерія Сергійовича.

Проводились навчання з депутатами міської ради, посадовими особами міської ради та її виконавчого комітету:

- протягом першого кварталу 2018 року надано консультації щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік суб’єктам декларування Сіверської міської ради та її виконавчого комітету, у т.ч. і депутатами Сіверської міської ради;

- підготовлено листа кожному депутату від 02.02.2018 та надано під особистий підпис щодо роз’яснення статей 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» та Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 (зі змінами) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а також про необхідність провести відповідну роботу щодо отримання електронного цифрового підпису. До вказаного листа було розроблено і  Пам’ятку декларанта.

- проведено апаратну нараду  при головуванні   міського голови   Масюженка В.А. 21.03.2018    з посадовими особами міської ради, на якому уповноважена особа: надала роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3; зміни до нього, затверджені рішенням НАЗК від 02.02.2018 № 118 та роз’яснення НАЗК  щодо заповнення Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у системі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (оновлено) повторно повідомила про подання до 1 квітня шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2017 рік.

- підготовлено телефонограму від 21.03.2018 звільненим посадовим особам у 2017 році про необхідність подання декларацій до 01.04.2018 року шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб - сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію про доходи за минулий рік після звільнення;

- підготовлено розпорядження міського голови від 11.04.2018 № 67 «Про комісію з питань оцінки вартості, вирішення питання щодо можливості використання, місця та строку зберігання дарунка, одержаного уповноваженою особою як подарунка Сіверській міській раді, її комунальній установі чи організації», яким утворено вищезазначену комісію та  затверджено її Положення.

Також, за результатами розгляду подання Артемівської місцевої прокуратури, з депутатами Данніковим С.В.. Фесенко О.Д., Гуменом О.І. проведена роз’яснювальна робота в телефонному режимі щодо не зазначення вказаними особами транспортних засобів в деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік, в тому числі вказано на необхідність їх зняття з обліку в разу фізичної відсутності чи зазначення їх при подальшому заповненні декларацій наступного року.

Вищезазначене Подання Артемівської місцевої прокуратури Донецької області (Мєшков)  від 22.08.2018 № 65-8359 вих.18  (в порядку частини 3 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції») стосовно депутатів Сіверської міської ради 7-го скликання: Даннікова С.В., Фесенко О.Д., Гумена О.І. розглянуто на депутатському часі 18.10.2018.

В подальшому Гуменом О.І.  знято з обліку (27.10.2018) та Данніковим С.В. (16.11.2018) транспортні засоби у зв’язку з вибраковкою.

Проведено роботу щодо своєчасності подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за 2017 рік, після звільнення, кандидатів на посади). З цього питання підготовлені Подання до НАЗК .

Розглянуто листа заступника начальника управління захисту економіки в Донецькій області Панченко О.О. від 24.10.2018 та надано відповідь 01.11.2018 стосовно депутатів міської ради Баканова С.М. та Розсохи Н.В

26.12.2018  на засіданні виконкому міської ради прийнято рішення «Про затвердження Плану заходів щодо запобігання проявів корупції серед посадових осіб Сіверської міської ради та її виконавчого комітету на 2019 рік».