Бюджет участі 2020

З 01.02.2020  розпочинається прийом громадських проєктів на конкурс "Бюджет участі 2020"

Що таке бюджет участі?

Бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

Будь-який житель громади може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують у рамках бюджету 2020 року.

Як відбувається процес Бюджету участі?

1.Ти подаєш свої ідеї, ділишся побажаннями.

2. Мешканці голосують за проекти-фаворити.

3. Місцева рада реалізує проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок місцевого бюджету.

З яких етапів складається процес?

Подання проектів відбувається  - шляхом заповнення електронної форми на офіційному сайті міської раді в розділі «Бюджет участі» з обов’язковим наданням оригіналів у паперовому вигляді за поштовою за адресою: вул. Центральна, 8, м. Сіверськ, Бахмутського району Донецької області,  з поміткою на конверті «Бюджет участі на території Сіверської міської ради (об’єднана територіальна громада), або особисто до відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконкому міської ради виконавчого комітету міської ради. З 01.02.2020 до 01.03.2020

Розгляд ідей – до 15.03.2020 Координаційна  рада розглядає проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку.

Голосування – до 15.05.2020  Жителі голосують онлайн або у пунктах супроводу Бюджету участі. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів.

Визначення переможцiв – до 01.06.2020. Переможцями можуть бути декiлька проектiв, якщо кошти на їх реалізацію не перевищують Бюджет участi.

Реалiзацiя – 2020 рік  Громада в особi міської  ради починає втiлювати iдеї. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем громада  змiнюється на краще завдяки тобi.

Правила участі

1. Проекти з яким бюджетом можуть бути подані?

До 50 000 грн

2. Скільки грошей виділено на бюджет участі в цьому році?

Загальний обсяг видатків на 2020 рік, що спрямовуються на реалізацію проектів, –200 000 грн

3. Яка максимальна тривалість реалізації проекту?

Проект повинен бути реалізований до 31 грудня 2020 року.

5. Хто може бути автором проекту?

Автор проекту – фізична особа, якій виповнилося 15 років; група фізичних осіб, громадська організація, ініціативна група, інститут громадянського суспільства.

8. Які терміни початку і завершення прийому проектів?

1 лютого 2020 – до 1 березня 2020 року

9. Проект має відповідати Положенню про бюджет участі на території Сіверської міської ради (об’єднана територіальна громада)

Під час підготовки проекту користуйтеся Положенням.

Як подати свою ідею?

Сформулюй ідею: чого саме не вистачає, що можна покращити?

Розрахуй бюджет. Заповни заявку або завантаж бланк друкованої заявки. Обери назву та тематику, стисло поясни ідею проекту, проблему та рішення. Використовуй нашу спеціально розроблену інструкцію з підготовки проекту.

Що потім? Після проходження модерації розкажи про свій проект та збільш шанси на виграш! Попроси друзів і знайомих підтримати проект на голосуванні. Організуй рекламну кампанію свого проекту, використовуй попередні бланки і макети.

Стеж за ходом голосування.

Збери найбільшу кількість голосів і контролюй реалізацію проекту.

Положення про бюджет участі на території Сіверської міської ради

ФОРМА ПРОЕКТУ, реалізація якого планується за рахунок коштів  бюджету участі на території Сіверської міської ради