Сіверська міська рада

Меню

“Рука допомоги”: як отримати до 95 тисяч гривень на власну справу від Мінсоцполітики

“Рука допомоги“: як отримати до 95 тисяч гривень на власну справу від Мінсоцполітики

Мінсоцполітики запроваджує проєкт “Рука допомоги“, учасники якого зможуть отримати до 95 тисяч гривень, але гроші незабаром потрібно буде повернути. Голова відомства Марина Лазебна розповіла про всі нюанси дії цієї програми.

З 1 січня 2022 року держава надаватиме безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу.

Вона є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн).

Кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Для отримання фінансової допомоги потрібно надати до центру зайнятості рахунок та договір, укладений між учасником програми, і постачальником обладнання та матеріалів, необхідних для заснування власної справи. Оплата витрат проводиться регіональним центром зайнятості на підставі цих документів.

Детальний опис механізму надання допомоги міститься у постанові Кабінету Міністрів України № 397 від 21 квітня 2021 року «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».