Сіверська міська рада

ГО «Небайдужі мешканці» провели цикл навчальних заходів

28-30 вересня команда ГО «Небайдужі мешканці» провели цикл навчальних заходів для представників Сіверської міської ради і громадських активістів стосовно інструментів місцевої демократії.

Вебінари були організовані в межах проєкту «Посилення участі мешканців, вдосконалення роботи Громадської платформи впливу Сіверської МТГ» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Онлайн-навчання організовано, аби ознайомити учасників із можливостями, цілями та інструментами участі територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.

Під час реформи децентралізації Сіверська громада активно впроваджує сучасні інструменти місцевої демократії, що, в свою чергу, закладає сталі зміни для розвитку громади. Використання різних форм залучення мешканців має важливі наслідки для розвитку громади, зацікавленості молоді, розвитку підприємницького середовища, відновлення позитивного іміджу місцевої влади.

Протягом двогодинного навчання учасники отримали інформацію про рівні і форми громадської участі, за якими мешканці можуть впливати на розвиток громади. Кожна форма участі була розглянута докладно, а також було надано базову інформацію про органи місцевого самоврядування, бюджет та альтернативні інструменти участі.

На наступний день на учасників навчального циклу чекав вебінар за темою «Громадська участь у процесі розробки та прийняття рішень». Під час цього вебінару розглядались особливості правової регламентації процесу та практичного застосування регуляторних норм. Важливим було вміння формувати базові навички взаємодії з громадськістю у процесі формування та реалізації місцевих політик.

Перший навчальний цикл завершився вебінаром за темою «Відкритість, прозорість та підзвітність в діяльності органів місцевого самоврядування».  Під час онлайн зустрічі наші учасники ознайомились з вимогами законодавства щодо прозорості, публічності та підзвітності у діяльності органів місцевого самоврядування та практичними механізмами їх забезпечення.

Другий цикл навчальних заходів відбудеться 11 і 13 жовтня. Охочих взяти участь просимо пройти реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/f3gxGvXatVhrcs339

Або слідкуйте за новинами на сторінці нашої організації