Сіверська міська рада

Меню

Меню

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року. З 17 червня в Україні діють нові карантинні норми, а на всій території України встановлений «зелений» рівень епідемічної небезпеки. В таких умовах у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму. Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

Уряд запровадив систему підтримки бізнесу, яка дозволить максимально зняти фінансове навантаження на підприємців у період карантинних обмежень.

Податкові преференції
Підтримка малого і середнього бізнесу
Підтримка агробізнесу
Інформаційна підтримка бізнесу

На виконання Закону України ,,Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів,
запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 30.03.2021 № 1358-ІХ, затверджено Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів. Дізнатись більше…

Для отримання послуги на Порталі Дія покрокові інструкції можна переглянути за посиланнями:  https://youtu.be/pf0-QKVMvRA, https://youtu.be/No-6W9_kGLY.

Окрім допомоги з Держбюджету, підприємці та наймані працівники можуть отримати допомогу з місцевого бюджету регіону, в якому вони працюють. Рішення про призначення цієї допомоги та її розмір приймають органи місцевого самоврядування. Детальну інформацію про таке рішення можна дізнатись безпосередньо у органів місцевого самоврядування регіону, в якому здійснюється діяльність.

Податкові преференції

Для підтримки бізнесу та зниження податкового навантаження на час дії карантину в законодавство внесено наступні зміни:

 • Звільнення від нарахування та сплати плати за землю, яка використовується в господарській діяльності, податку на нерухомість за житлові приміщення за березень
 • Обмеження застосування більшості штрафів за порушення податкового законодавства
 • Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок (виключення – перевірки щодо відшкодування ПДВ)
 • Дозвіл фізичним особам-підприємцям тимчасово не заповнювати книгу обліку доходів
 • Відтермінування  введення РРО для всіх категорій платників податків за спрощеною системою
 • Збільшення лімітів річного доходу для ФОП 1, 2 та 3 груп
 • Звільнення від сплати ПДВ при ввезенні товарів, необхідних для боротьби з коронавірусом
 • Спрощення системи обліку продукції та впровадження нульової ставки акцизного податку для державних підприємств, які виробляють дезінфектори на основі спирту
 • Припинення оскаржень рішень контролюючих органів
 • Врахування без обмежень витрат платників ПДВ на передачу, в якості внеску в боротьбу з коронавірусом, установам охорони здоров’я медикаментів, ліків, обладнання тощо
 • Надання органам місцевого самоврядування права приймати рішення про зміну ставок єдиного податку

Дію податкових преференцій продовжено до закінчення карантину

Інформація щодо податкових преференцій, запроваджених з метою зниження податкового навантаження на платників податків під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.   Дізнатись більше…

Інформація про податкові преференції в частині врегулювання питань сплати податкового боргу платників податків, прийняті з метою їх підтримки під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Дізнатись більше…

Інформація про внесення змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині встановлення мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок з метою підтримки платників податків під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Дізнатись більше…

Інформація про списання незначних сум податкового боргу (до 3060 грн) платникам податків в рамках виконання заходів підтримки під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Дізнатись більше…

Інформація про податкові преференції в частині обігу підакцизних товарів, прийняті з метою підтримки бізнесу під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Дізнатись більше.

Перелік законодавчих актів, які вносять зміни, зокрема до Податкового кодексу України, в частині встановлення норм тимчасового характеру, що направлені на захист бізнесу від негативних наслідків карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Перелік.

Інформація про податкові преференції, запроваджені для платників податків, в частині списання штрафних санкцій і пені боржникам у разі самостійного погашення ними основної суми податкового боргу. Детально.

Інформація про податкові преференції, запроваджені для платників податків, в частині процедур списання заборгованості платників з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Детально

Інформація про податкові преференції, встановлені з метою підтримки платників податку на прибуток підприємств під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Детально.

Інформація про виплату державою одноразової компенсації суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Детально.

Інформація про списання штрафних санкцій і пені боржникам у разі самостійного погашення ними основної суми податкового боргу станом на 29.01.2021р.  Детально.

Інформація про списання штрафних санкцій і пені боржникам у разі самостійного погашення ними основної суми податкового боргу станом на 29.01.2021  (пункт 2 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).  Детально.

Інформація про списання штрафних санкцій і пені боржникам у разі самостійного погашення ними основної суми податкового боргу станом на 02.04.2021 (пункт 23 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України). Детально.

Підтримка роботодавців і працівників сфери малого та середнього бізнесу

Законом № 3275 введено поняття часткового безробіття на період дії карантину. Власникам малого і середнього бізнесу, які мають найманих працівників, надаватиметься допомога по частковому безробіттю. Щоб отримати допомогу, необхідно звернутись до Центру зайнятості, за місцем реєстрації підприємця як платника ЄСВ, та подати необхідні документи.

Детальніше на сайті Мінекономіки

Мікро-, малі та середні підприємства мають можливість брати участь у програмах, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, отримувати допомогу для розвитку бізнесу як у фінансовій, так нефінансовій формі.

Державна програма Доступні кредити 5-7-9%

Підтримка агробізнесу

Кабінет Міністрів України у державному бюджеті на 2021 рік передбачив 4,7 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу. Надання державної допомоги передбачено за програмами: здешевлення придбання сільськогосподарської техніки та обладнання; здешевлення кредитів; розвиток фермерських господарств; розвиток тваринництва; розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства; продовження підтримки за рахунок програми 5-7-9% (близько 60% кредитів у межах програми); підтримка та розвиток приватних меліоративних систем, а також надання державних грантів для розвитку державних меліоративних систем. Очікується, що за цими програмами допомогу отримають близько 9 тис. аграрних підприємств.

Інформаційна підтримка бізнесу

Щоб вести справи в умовах карантину, бізнесу пропонується користуватися державними послугами та інформаційними ресурсами online:

Уряд прийняв постанову “Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, а також товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Законом України “Про ціни і ціноутворення” статтею 15 визначено: 
       “Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, в разі встановлення регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого, відшкодовують суб’єкту господарювання різницю. Відшкодування здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів.”

На період карантину, документом затверджено перелік товарів соціально важливих та протиепідемічного призначення, і запроваджено державне цінове регулювання на них. Це відбуватиметься шляхом декларування зміни роздрібних цін, коли суб’єкт господарювання інформує про намір встановити ціну, яка відрізнятиметься від поточної.

Оскільки ціни не будуть нижчими від економічно обґрунтованих, відповідно, не потрібно відшкодовувати різницю.

На період карантину обмежується торгівля непродовольчими групами товарів. При цьому суб’єкти господарювання, що здійснюють торгівлю іншими групами товарів, можуть застосовувати адресну доставку замовлень.

Згідно з Законом України “Про торгово-промислові палати в Україні” форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є: введення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, тривалі перерви в роботі транспорту, регламентовані умовами відповідних рішень та актами державних органів влади, закриття морських проток, ембарго, заборона (обмеження) експорту/імпорту тощо.

Основні санітарні норми для супермаркетів та магазинів під час карантину

Пандемія коронавірусу COVID-19 вплинула на життя людей у більшості країн світу. В Україні – також. Ще однією зі сфер життєдіяльності, які зазнали змін це мережі супермаркетів та магазинів. Саме вони мають забезпечити для своїх працівників та відвідувачів безпечні умови перебування у цих приміщеннях.
Діяльність цих закладів не підпадає під обмежувальні заходи на час карантину. Однак для захисту здоров’я громадян Міністерство охорони здоров’я закликає дотримуватися посилених санітарно-гігієнічних норм. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 в Україні залежно від епідемічної ситуації в регіоні чи окремих його частинах визначають «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, кожний  з яких  має свої  дозволи та заборони.

Адміністрація закладів торгівлі повинна:

 • не допускати осіб в торгівельні зали з ознаками захворювання на ГРВІ;
 • проводити щогодини дезінфекцію поверхонь торгівельного обладнання, інвентарю, тощо;
 • всіх працюючих забезпечити засобами індивідуального захисту;
 • забезпечити заклади для покупців достатньою кількістю одноразових рукавичок та пакувального матеріалу;
 • при вході в торгівельні зали магазинів самообслуговування забезпечити покупців одноразовими рукавичками та встановити ємкості для використаних засобів індивідуального захисту;
 • забезпечити фасування та пакування всіх видів продовольчих товарів;
 • заборонити продаж в режимі самообслуговування вагових продовольчих товарів, подальша термічна обробка яких не передбачена;
 • продуктовим супермаркетам забезпечити роботу наявних кас впродовж усього робочого часу для попередження утворення черг та скупчення людей;
 • в кінці робочої зміни забезпечити обов’язкове генеральне прибирання всіх приміщень та торгівельного обладнання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів;
 • заборонити перебування тварин в місцях торгівлі;
 • заборонити продаж продовольчих товарів в неустановлених місцях.

Відвідувачі супермаркетів мають дотримуватись таких правил:

 • перед входом до торгової зали закладу необхідно одягнути захисну маску;
 • обробити руки, ручку візка або кошика антисептиком;
 • для скорочення часу перебування в закладі торгівлі наперед підготуйте список товарів, які необхідно придбати;
 • в торговій залі та в черзі до каси дотримуйтеся відстані між відвідувачами не менше 2 метрів ;
 • якщо ви маєте симптоми респіраторного захворювання, залишайтеся дома та зверніться телефоном за допомогою до родичів, сусідів, знайомих, які зможуть доставити вам необхідні товари;
 • при можливості замовте необхідні товари через інтернет, по телефону служби доставки торгового закладу.

Відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено покарання за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок, що закривають ніс та рот. Штраф становить від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 255 грн.).

Накладати штрафи уповноважені органи Національної поліції, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Найближчим часом Сіверською міською радою будуть проводитись перевірки щодо дотримання суб’єктами господарювання санітарно-епідемічних вимог в умовах карантину.

Сіверська міська рада закликає суб’єктів господарювання дотримуватись встановлених санітарно-епідемічних вимог.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *