Сіверська міська рада

Якісна освіта – запорука успішного майбутнього!

26 серпня 2021 року освітяни Сіверської територіальної громади традиційно зібралися на розширену колегію Управління освіти, щоб підвести підсумки минулого навчального року та визначити пріоритетні напрямки діяльності та завдання на перспективу.

Серпнева колегія – особлива педагогічна традиція, зігріта теплом останніх літніх днів і любов’ю до професії. Це час відліку нових справ, нового витка життя в освіті, що знаменує початок шкільного марафону довжиною ще в один рік.

Зі словами привітання до освітян звернулися Сіверський міський голова Андрій Черняєв, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Віктор Грек та начальник управління освіти Світлана Зозуля,  які побажали  всім творчої, натхненної праці, міцного здоров’я та витримки.

Колегія розпочалася з демонстрації відеофільму, в якому були висвітлені найяскравіші події освітнього процесу закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та інклюзивної освіти за 2020-2021 навчальний рік. Це цікаві моменти життя: ексклюзивний  захід, інтегрований урок, цікаві зустрічі, свята тощо.

Про досвід роботи з формування готовності педагогів до інноваційної діяльності в умовах впровадження державного стандарту початкової освіти та концепції «Нової української школи» розповіла Махник  Вікторія Олександрівна, директор Свято- Покровського ЗЗСО І-ІІ ступенів.

Розмову  продовжила Пономарьова Світлана Анатоліївна, заступник директора    Сіверської гімназії № 3, яка розповіла про впровадження державного стандарту базової середньої освіти та формування ключових компетентностей освіти впродовж життя.

Шкуренко Дар’я  Дмитрівна, практичний психолог Сіверського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, зазначила, що першочерговим завданням працівників психологічної служби є пошук дієвих засобів і методів профілактичної, корекційної, просвітницької та розвиткової роботи.

В громаді уже третій рік працює інклюзивно-ресурсний центр, про його роботу розповіла директор   Колеснікова Світлана Миколаївна. Присутні попрактикувалися в грі «Склади піраміду» та розібрали ситуації, які   відбувалися з дітьми в сфері освіти – сегрегація, інтеграція чи інклюзія.

Про методи забезпечення розвитку творчого потенціалу учнівської молоді засобами позашкільної освіти розповіла Бреус  Ірина Вікторівна, директор КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» та запропонувала учасникам колегії переглянути виступ юних акторів з гумористичною виставою «Виховання в багатодітній родині».

Учасники розширеної колегії визначили, що якісна освіта –  це запорука успішного майбутнього! Для педагогічних працівників громади освіта була й надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави.