Сіверська міська рада

Меню

Інформація по конкурсу з визначення офіційної символіки Сіверської міської територіальної громади

Організатором конкурсу є Сіверська міська рада. У конкурсі приймають участь 2 відібрані комісією роботи :

1. Проєкт КЗ «ЦДЮТ» Сіверської міської ради, керівник – Гордієнко А.О.
  2. Робота, над якою працював Баканов С.М.

Дані конкурсні  роботи виставляємо для всебічного громадського обговорення. Усі пропозиції та зауваження надсилайте за адресою:

314460306@mail.gov.ua  Сологуб Вікторія – провідний спеціаліст з питань культури і туризму Сіверської міської ради

Визначення Сіверською міською радою переможця конкурсу, щодо офіційної символіки Сіверської територіальної  громади та затвердження нею офіційної символіки відбудеться до 29.07.2021.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА ДО ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ.

Герб Сіверської ОТГ, який я пропоную, не потребує складної переробки існуючого гербу,  створеного фахівцями з геральдики. Так, як існуючий герб не має автору, то авторські права не порушені. Переробка гербу не потребує великої суми грошей, що є позитивним для нашої громади.

ОПИС ГЕРБА

Щит обрамлений декоративним картушем у вигляді вінка із листків дуба і кетягів калини, обвитого синьою стрічкою, яка символізує річки нашої громади. Над щитом розташована міська мурована корона з трьома зубцями, а під нею три сільських корони. (Згідно з  «Методичними рекомендаціями з питань геральдики і прапорництва областей, районів, районів у містах та територіальних громад міст, селищ і сіл (територіальні та муніципальні символи).

Схвалених Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України. .

Для міст Києва і Севастополя та їхніх міських районів муровані корони золоті, для інших міст – срібні, а села можуть мати золоті сільські корони. )

У підніжжі щита на синій стрічці напис: СІВЕРСЬКА ОТГ.

Щит розділений на три частини: синій та жовтий відтвоюють частину Державного прапору, а малиновий, який є фундаментом сьогодення – говорить про те, що ми козацького роду і в Донбас не прийшли, гени нашого роду споконвік тут жили. Про славетне козацьке минуле нашого краю нагадує також стилізована козацька шабля, яка плавно переходить у колосс пшениці, що символізує мирні наміри нашого народу.

На жовтому полі розташовані сім восьмикутних зірок, символізуючих сім населених пункті,в які входять до Сіверської об’єднаної територіальної громади.  Здавна, саме  восьмикутна зірка, була головним символом різдвяно-колядницьких містерій в Україні. Зірка являє собою український колорік у вигляді восьми головних циклів: Коляда, Масляна, Великдень, Трійця, Купала, Спасівка, Рожаниці, Діди. Він же, восьмикутник, є характерним і для народної орнаментикиї. Загалом, цей символ зустрічається у кожному напрямку народного мистецтва – в українських писанках, українській вишивці, народному різьбленні, витинанці тощо. Споконвіку, наші Пращури використовували восьмикутну зірку як універсальний оберіг у своєму побуті.

Так нехай і далі ці сім зірок оберігають нашу громаду, бо  сімка – саме містичне, священне число в більшості релігій. А в геральдиці вона позначає: космічний і духовний порядок; невинність, непорочність; сукупність, цілісність; рівновагу, спокій, переконаність, сила; вічне життя.

Прапор Сіверської ОТГ пропоную залишити, тому що в ньому відтворені основні символи минулого та сьогодення які є на гербі громади.

Такаим чинов вважаю, що запропоновані зміни в існуючу символіку зберегають бюджетні кошти,  відтворюючи всі єлементи і особливості Сіверської об’єднаної територіальної громади.

Опис, зміст, тлумачення, ескіз Герба Сіверської ОТГ

Герб громади являє собою форму щита, тіло якого розділено на три частини. Верхня частина менша, відділена горизонтально, і має блакитний колір неба на фоні якого силует крейдяного кар’єру, з якого видобувається крейда на території громади. Нижня частина щита розділена вертикально на дві рівні частини: ліва жовтого кольору, на його фоні три плуги чорного кольору, що символізують сільськогосподарську діяльність регіону. Права нижня частина щита: блакитного кольору, по центру зображена Божа Матір з білим покровом у руках. Образ Пресвятої Богородиці уособлює заступництво за людей перед Богом, несе благословення і оберігає край. Блакитний колір-символ миру, білий-символ чистоти. Ободок щита по периметру жовтого кольору. Зверху щита розташована корона жовтого кольору, утворена з каштанового листя, яка до низу переходить у дубові гілки з жовтим листям та жовтими жолудями, які обрамлені блакитною стрічкою,символізуючи велику наявність лісів на території громади. Під щитом герба на блакитній стрічці розташована назва громади.

Опис, зміст, тлумачення, ескіз прапора Сіверської ОТГ

Прапор розділений на три частини: дві з них-горизонтальні, мають жовтий і блакитний кольори, що відтворює зображення Державного Прапора України, а третя, в правій частині-зеленого кольору,що символізує природу краю. По центру розміщені золоті колоски пшениці, оповиті білою стрічкою,що символізує хліборобну працю людей, добробут.