Сіверська міська рада

4 способи профінансувати енергоефективну модернізацію будинку

Щоб у наступному опалювальному сезоні зменшити витрати на енергоресурси й підвищити рівень комфорту, варто провести комплексне утеплення будинку. Мешканці багатоповерхівок можуть провести термомодернізацію за рахунок як власних, так і залучених коштів.

Енергопостачальник YASNO нагадує, щоб впровадити енергоощадні заходи за рахунок державного або місцевого бюджетів, спочатку необхідно провести енергоаудит багатоповерхівки та отримати сертифікат енергоефективності. У сертифікаті вказується клас енергоефективності будинку за шкалою від найбільш високої оцінки A до найменшої G, описуються причини втрат енергії, а також рекомендовані заходи для підвищення енергоефективності. А у звіті про енергоаудит міститься детальний план комплексних енергоефективних заходів із зазначенням їх вартості та термінів окупності.

Залучити кошти на енергоефективні заходи ОСББ і ЖБК можуть кількома способами:

1. Взяти участь у програмі з енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» від державного Фонду енергоефективності.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40-50% вартості впроваджених заходів та робіт. Також фонд може частково компенсувати вартість проведеного енергоаудиту.

1. Скористатись перевагами програм фінансування з місцевих бюджетів.

Місцеві програми дають можливість ремонтувати, реставрувати, здійснювати технічне переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування та реалізовувати енергоефективні заходи. Такі програми діють і у Донецькій області.

1. Звернутись до енергосервісної компанії.

ОСББ і ЖБК потенційно можуть залучити інвестиції від енергосервісних компаній (ЕСКО), які фінансують та виконують енергоефективні заходи «під ключ» з гарантією економії енергоресурсів. Наприклад, завдяки енергоефективним проєктам YASNO Efficiency 28 будівель бюджетної сфери (7 шкіл, 17 дитячих садків, 2 поліклініки та 2 лікарні) змогли зекономити від 15 до 63% теплової енергії в опалювальному сезоні 2020/2021.

1. Самостійно профінансувати енергоефективні заходи коштом співвласників будинку.

Чим більше коштів для енергоефективного оновлення будинку вдасться залучити від державних та місцевих програм, тим менше доведеться мешканцям вкладати самостійно.

«За допомогою проєкту «YASNO_­як_заощаджувати» кожен може дізнатися про дієві способи зменшення витрат на енергоресурси. У багатоповерхівках найбільшої економії можна досягти, впроваджуючи комплексні енергоефективні заходи на рівні всього будинку, об’єднавшись в ОСББ. Мешканці Донеччини також можуть звернутись до постачальника YASNO за консультаціями щодо ощадливого споживання енергоресурсів, обрати енергоефективні набори та кліматичну техніку», – розповів директор YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Довідка:

YASNO – постачальник електроенергії, газу, рішень з енергоефективності та для електромобілів, що надає послуги для 3,5 млн українських сімей та юридичних клієнтів у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Черкаській областях. YASNO прагне забезпечити клієнтам сервіс європейського рівня та розвиває онлайн-обслуговування. Для зменшення витрат клієнтів на енергію постачальник пропонує енергоефективні набори, розумне освітлення, сонячні дахи, системи зберігання енергії, послуги енергоаудиту, енергосервісу та енергоменеджменту. Електроавтомобілісти можуть замовити в YASNO зарядні станції для встановлення вдома або в офісі та отримувати додатковий дохід.

Прес-служба YASNO

у Донецькій області